Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Test: Huawei Watch GT4 – pohodlné a elegantní hodinky s dlouhou výdrží

Michal Bareš 14.09.2023

Řada hodinek Huawei Watch GT dostala nové přírůstky Modely Watch GT4 navazují na tradici elegantních sportovních hodinek se sledováním zdravotních funkcí, perfektním zpracováním a dlouhou výdrží na baterii.

Kapitoly článku

Watch GT se zaměřují na zdravotní a sportovní funkce, ale přitom si zachovávají eleganci špičkových hodinek. Nedávno uvedená nová řada navazuje na modely GT3 a úspěšné hodinky Huawei Watch GT2, které si našly značnou oblibu i mezi českými uživateli.

Po několikatýdenním testu můžeme potvrdit, že novinka za minulými modely v ničem nezaostává a stále představuje skvělou variantu univerzálních chytrých hodinek s výborným poměrem mezi funkcemi, designem, kvalitou zpracování, výdrží na baterii a cenou. Testovaná verze hodinek navíc perfektně seděla na ruce a neměli jsme problém s nimi ani spát.

Na test nám dorazily dva modely, větší pánské hodinky s 1,43” displejem a lehčí a menší dámské hodinky s displejem 1,32”. Obě zařízení jsme testovali s betaverzí aplikace Huawei Health 14.0.8.353 a 362 s firmwarem 4.0.0.88. Podívejme se nejprve na ty větší.
 

Huawei Watch GT4 (46 mm)
Huawei Watch GT4 (46 mm)
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Huawei Watch GT4 (46 mm)

Huawei Watch GT4 s 1,43” OLED displejem (průměr 46 mm) se budou prodávat ve čtyřech variantách, které se liší materiálem náramků a barevným zpracováním, my jsme měli možnost vyzkoušet nejdražší model s kovovým náramkem 8 499 Kč), ale i levnější verze s gumovým 5 999 Kč), koženým (6 499 Kč) nebo kompozitním nylonovým (6 499 Kč) náramkem budou nabízet stejný hardware samotných hodinek i stejné funkce.

Základem hodinek je 1,43” OLED displej s vysokým rozlišením 466 x 466 bodů (326 ppi), který se ovládá dotykem i otočnou korunkou. Prostředí systému HarmonyOS 4.0.0 je známé a napohled se neliší od minulých verzí, stále je založeno na aplikacích s kruhovými ikonami, nezměnil se ani systém pohybu mezi menu nastavení, notifikací a zdravotních monitorů.

Skvělá je ale možnost pohybem prstu zprava doleva vyvolat nejen přehled o denních výsledcích, ale i přístup k aplikacím, jako jsou telefon, kalendář nebo hudební přehrávač, po několika potažení prstu se dokonce objeví i obrazovka s fází měsíce.
 

Huawei Watch GT4 (46 mm)
Huawei Watch GT4 (46 mm)
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Stejně jako u minulých modelů je zde i spodní tlačítko, které zavede uživatele do sekce cvičení, kde lze zvolit až ze stovky různých sportovních aktivit. Takové množství je samozřejmě až přehnané, takže na úvodní stránce jsou k dispozici ty nejdůležitější (chůze, běh, plavání, cyklistika, turistika, lyžování atd.).

Nová řada s sebou přináší samozřejmě i nové ciferníky a styly Always On Displeje, ke stažení jsou pak tisíce různých pozadí hodinek. U nových ciferníků lze teď měnit i takové detaily, jako je barva nebo obsah funkčních miniciferníků. To je velmi užitečná funkce, protože každého zajímá něco jiného a může si tak snadno upravit informace na ciferníku podle svých potřeb. Díky možnosti úpravy barev pak může mít prakticky každý uživatel svůj individuální ciferník.

Individuální přizpůsobení ciferníků Huawei Watch GT4 (46 mm)
Individuální přizpůsobení ciferníků Huawei Watch GT4 (46 mm)
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Senzory: vše potřebné a přesné

Sportovní a zdravotní hodinky musí být vybaveny i patřičnými snímači, sledujícími zdravotní stav uživatele. Huawei Watch GT4 jsou vybaveny vylepšeným snímačem srdečního tepu TruSeen 5.5+, který zajišťuje přesnější sledování tepové frekvence. Samozřejmě nechybí ani snímač okysličení krve SPo2. Dále je zde snímač kvality spánku, který dokáže měřit dýchání i hloubku spánku a nabízí i jeho hodnocení. Hodinky dokáží měřit teplotu pokožky. Z výsledků vyjmenovaných snímačů měří hodinky celkovou úroveň stresu a v kombinaci se sledováním periodických cyklů dokáží hodinky určit plodné dny, to se týká hlavně menší dámské verze s 41mm displejem. Ve spolupráci s aplikací mohou hodinky sledovat i kalorickou spotřebu uživatele.

Samozřejmě nemůže chybět ani pohybový snímač, barometrický výškoměr, kompas nebo dvoupásmová satelitní navigace (GPS, Galileo, Glonass, Beidou, QZSS). Jejich prostřednictvím hodinky sledují více než 100 sportovních aktivit a mohou pomoci i s jejich tréninkem.

Otočné kolečko a spodní tlačítko hodinek Huawei Watch GT4 (46 mm)
Otočné kolečko a spodní tlačítko hodinek Huawei Watch GT4 (46 mm)
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Telefon, zprávy a notifikace

Hodinky Huawei Watch GT4 nemají vlastní eSIM, ani nepoužívají ke komunikaci Wi-Fi, nicméně přes Bluetooth s nimi můžete přijímat i provádět telefonní hovory a sledovat notifikace z aplikací instalovaných v telefonu. Uživatel tak má snadný přehled o příchozích zprávách z WhatsAppu nebo Messengeru, může si přečíst SMS nebo emailovou zprávu, případně předpověď počasí atd. Na zprávy lze reagovat emotikonem nebo krátkou odpovědí (ty lze upravit v aplikaci Huawei Health). Telefonní hovory jsou dobře slyšitelné i dostatečně hlasití a problém s porozumněním neměla během testu ani druhá strana.

Huawei Watch GT4 (46 mm)
Huawei Watch GT4 (46 mm)
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Výdrž, výbava a zpracování

K nejlepším stránkách chytrých hodinek Huawei Watch GT odjakživa patří dlouhá výdrž na akumulátor. Během testu jsme hodinky 1,43” hodinky měli prakticky stále na ruce, díky pohodlnému tvaru a rozumné hmotnosti s nimi není problém spát. Při běžném používání (bez Always On displeje s neustálým měřením všech senzorů, sledováním notifikací, kontrolou času, občasným telefonátem a cca 30minutovým přehráváním hudby) za 24 hodin spotřebují cca sedm až osm procent baterie, takže vydrží na jedno nabití přibližně 14 dní. Se zapnutou satelitní navigací se výdrž samozřejmě zkrátí, ale i tak vydrží cca 35 až 40 hodin.

Dobíjení hodinek probíhá prostřednictvím dodávané indukční kolébky, bohužel opět s napevno připojeným USB kabelem. Teoreticky je možné hodinky nabíjet i jinou Qi nabíječkou, ale kvůli tvaru testovaných hodinek s pevným kovovým řemínkem jsme žádné zařízení, na kterém by se opravdu dobíjely, nenašli. Plné dobití zabere cca dvě hodiny. 
 

Kompas na hodinkách Huawei Watch GT4 (46 mm)
Kompas na hodinkách Huawei Watch GT4 (46 mm)
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Hodinky jsme testovali ještě před oficiálním představením, takže jsme k nim přistupovali hlavně z pohledu praktického užívání, podrobné technické specifikace jsme k dispozici neměli. Díky vysoké odolnosti vůči vodě na úrovni IP68 (5 ATM) vydrží hodinky bez problému i delší plavání nebo potápění do malé hloubky. Do paměti hodinek lze přes aplikaci vložit hudební soubory, které lze při sportu pouštět přímo do propojených Bluetooth sluchátek.

Během testu pracovaly hodinky s okamžitou odezvou bez jakéhokoliv trhání nebo padání aplikací, typ použitého procesoru, kapacitu operační paměti nebo vnitřního úložiště jsme však v době uzávěrky neznali. Během testu se hodinky běžně oťukávaly o okolní předměty, ale na sklíčku ani na těle jsme nezaznamenali ani miniaturní škrábance.

Ze subjektivního pohledu se nám tyto hodinky líbily jak designem, použitými materiály a zpracováním, tak hlavně pohodlným designem, díky kterému jsme většinu času ani nevěděli, že je máme na ruce. S málokterými hodinkami dokážeme každý den spát, s Watch GT4 jsme tento problém neměli.

Huawei Watch GT4 (46 mm)
Huawei Watch GT4 (46 mm)
Zdroj: Huawei

Huawei Watch GT4 (41 mm)

Spolu s pánskými většími hodinkami jsme měli možnost vyzkoušet i menší dámskou verzi Watch GT4 s 41mm, tedy 1,32” displejem. Ten má shodné rozlišení 466 x 466 bodů jako větší model, a tedy i něco vyšší hustotu bodů na úrovni 352 ppi.

Samozřejmě jsou menší, tenčí a lehčí, a to jak v porovnání s novým 45mm modelem, tak i s předchozí generací dámských hodinek. Tělo hodinek má tloušťku jen 9,8 mm, v porovnání s loňským modelem má o 1 mm menší průměr a o téměř 2 mm tenčí kroužek okolo displeje.

Huawei Watch GT4 (41 mm)
Huawei Watch GT4 (41 mm)
Zdroj: Huawei

My jsme měli možnost otestovat nejluxusnější verzi s dvoubarevným ocelovým řemínkem, která se bude prodávat za 9 499 Kč, v nabídce jsou i verze s koženým bílým řemínkem (5 999 Kč) a verze se zlatým, tzv. “Milánským” řemínkem za 6 999 Kč.

S ohledem na nižší hmotnost je logické, že mají i menší baterii (323 mAh), a tedy i kratší výdrž na baterii, která se nicméně pohybuje okolo stále velmi dobré doby sedmi až osmi dnů.

Technická data

Huawei Watch GT4 (46 mm)


Displej AMOLED / 1,43" / 466 × 466 bodů (326 ppi)

Operační systém HarmonyOS, Android, iOS

Rozhraní a výbava Bluetooth 5.2, GPS, Glonass, Galileo, Beidou, QZSS, akcelerometr, gyroskop, senzor tepu, sledování spánku, SpO2, barometr, výškoměr, 524 mAh, IP68

Výdrž na baterii cca 14 dnů, 40 hodin s GPS

Rozměry a hmotnost (bez řemínku) 46 × 46 × 10,9 mm, 48 g

Cena 8 499 Kč

CHIP výborný (1,3)

Technická data

Huawei Watch GT4 (41 mm)


Displej AMOLED / 1,32" / 466 × 466 bodů (352 ppi)

Operační systém HarmonyOS, Android, iOS

Rozhraní a výbava Bluetooth 5.2, GPS, Glonass, Galileo, Beidou, QZSS, akcelerometr, gyroskop, senzor tepu, sledování spánku, SpO2, barometr, výškoměr, 323 mAh, IP68

Výdrž na baterii cca 7 dnů, 20 hodin s GPS

Rozměry a hmotnost (bez řemínku) 41,3 × 41,3 × 9,8 mm, 37 g

Cena 9 499 Kč

CHIP výborný (1,4)


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud