Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Tipy na dárky na poslední chvíli: tyhle vyřešíte i na Štědrý den odpoledne

Jakub Fišer 22.12.2022

V některých minulých článcích jsme vám doporučovali telefony, monitory nebo periferie k počítači. Na nákup toho všeho už ale začíná být pozdě, do Vánoc už zbývají jen dva dny. Jaké nejzajímavější dárky na poslední chvíli byste měli zvažovat?

Kapitoly článku

Drtivá většina z vás už má pravděpodobně na samém konci předvánočního šílenství dárky vyřešené, nakoupené, možná už i zabalené a čekají na předání. Pokud ale patříte ke skupině, která to takto na zlatém podnose připravené nemá, už se vám trochu krátí čas s vymýšlením, co pořídit. Naštěstí existují částečně technologické dárečky, které můžete zakoupit i na Štědrý den odpoledne. Nevěříte?

Elektronické knihy

Jak již zaznělo, pořídit čtečku knih už asi nestihnete. Pokud ale vymýšlíte dárek pro někoho, kdo Kindle nebo jinou čtečku má, není nic jednoduššího, než mu pořídit pár elektronických knížek pro čtení mezi vánočními svátky.

Výhodu mají e-knihy velkou. Jednak nic neváží, takže si čtenář nestrhne záda. Hlavně mu je ale můžete poslat na dálku, vůbec se nemusíte snažit, abyste dáreček do Vánoc předali. Prostě je pošlete e-mailem, zprávou nebo jinak.

Kupóny na Netflix, Steam a další

Ať žijí kupóny! Jde o jednoduchý způsob, jak vašemu blízkému dopřát nějakou službu nebo mu třeba nabít virtuální peněženku. Protože chceme protežovat primárně technologické dárečky, doporučíme vám kupón třeba na služby Microsoft Office, streamovací služby jako je Netflix, HBO Max nebo Disney+, anebo kupón na utracení určitého obnosu na platformě Steam.

Vhodným dárkem je třeba kupon na nákup her | Zdroj: Steam / oficiální press kit

Vhodným dárkem je třeba kupon na nákup her | Zdroj: Steam / oficiální press kit

Kromě toho ale můžete nakoupit kupón či dárkový poukaz do téměř jakéhokoliv obchodu, restaurace nebo třeba na zážitek. Doporučit můžeme taktéž vašemu blízkému pořídit předplatné našeho časopisu Chip. Nákup kupónu je určitě vkusnější než vložit peníze jen tak do obálky, tak na to myslete.

Vstupenky

Dalším dárkem, který můžete pořídit prakticky okamžitě bez čekání, jsou vstupenky všeho druhu. Ty je přece jenom lepší koupit ve fyzické podobě, dát je do úhledné obálky a pak jsou skutečně plnohodnotným dárkem.

Když už ale pořídíte vstupenky na sport nebo na koncert elektronicky, vytvořte si pár dní trvající úložiště, zamkněte ho QR kódem a ten pak vytiskněte na papír, který můžete uložit do oné obálky. Fantazii se meze opravdu nekladou.

Zdroj: Autorský text, Netflix, Steam


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud