Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Uživatelé Samsungu, připravte se na to, že některé funkce budou brzy zpoplatněny: čeho se to týká?

Jiří Palyza 11.07.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

Majitelé smartphonů Galaxy si za některé funkce budou muset brzy připlatit. Jedná se o funkce s podporou umělé inteligence, jimž ke konci roku vyprší bezplatné období a od roku 2025 budou za poplatek.

Spolu s uvedením nejnovější řady svých špičkových smartphonů Galaxy S24 Samsung přinesl i celou řadu funkcí s podporou umělé inteligence. S jejich pomocí si můžete zobrazovat souhrny obsahu webových stránek, překládat textové i zvukové soubory v reálném čase nebo upravovat fotky. V mnoha případech se jedná o praktické nástroje pro každodenní použití.

Souhrn nástrojů Galaxy AI ovšem má vymezený časový rámec, po který je lze používat zdarma. A ten se nyní pomalu ale jistě blíží ke svému vypršení.

Ve svém nejnovějším oznámení na tuto skutečnost jihokorejský výrobce upozorňuje a dodává, že pro používání některých funkcí Galaxy AI také vyžaduje přihlášení k účtu Samsung.

Samsung Galaxy: budou funkce Galaxy AI do budoucna přístupné pouze v prémiové nabídce?

Funkce vyhledávání zakroužkováním
Uživatelé nejnovějších modelů smartphonů Samsung Galaxy se musí připravit na to, že některé funkce umělé inteligence budou od roku 2025 zpoplatněny.
Zdroj: Chip Praha/YouTube

Společnost naznačuje, že po roce 2025 by služby s funkcemi umělé inteligence mohly být zpoplatněny. Následuje tím trend, který lze pozorovat u dalších poskytovatelů služeb umělé inteligence: například Google Gemini, Microsoft Copilot a ChatGPT od Open AI. Ti rovněž nabízejí placené verze svých služeb.

Je možné, že po uplynutí bezplatného období Samsung představí prémiovou verzi Galaxy AI. Ta by mohla obsahovat nové a rozšířené funkce a mohla by se jmenovat například Galaxy AI+.

Zdroj: Samsung Newsroom


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme