Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

YouTube bez reklam a neustálého sledování: jak obelstíte Google

Josef Mika 29.01.2024
Zdroj: Midjoureny (vygenerováno pomocí AI)

Otravné reklamy a neustálé sledování vašich údajů jsou na YouTube každodenní součástí života. Existuje však způsob, jak se tomu vyhnout. Poradíme vám, jak si vide z YouTube vychutnat v plném soukromí a bez rušivých reklam – pomocí bezplatného softwaru.

Kapitoly článku

Služba YouTube je v bezplatné verzi nejen plná reklam, ale také ukládá uživatelské údaje o sledovaných videích, aby vám na základě toho následně nabídla další vhodné přehrávky. Tracking však lze omezit pouze částečně – vymazáním historie přehrávání.

Bezplatný software FreeTube to chce změnit. Slibuje nejen používání v soukromí bez sledování. Můžete ho ovládat stejně jako známý video portál – a zaujme mnoha užitečnými funkcemi. A co víc, je kompletně v češtině.

FreeTube: zdarma, v češtině a s mnoha funkcemi

FreeTube
FreeTube umí přehrávat videa z YouTube bez reklam.
Zdroj: FreeTube

Obecná struktura a rozvržení FreeTube je velmi podobná známé video platformě od Googlu. Nejdůležitější položky nabídky, jako jsou odběry nebo nejnovější trendy videa, najdete na levé straně.

Na rozdíl od YouTube však ke sledování jednotlivých kanálů nepotřebujete účet. Stále však máte možnost své odběry importovat přímo do aplikace.

Pomocí lupy můžete vyhledávat a filtrovat vybraná videa. Jakmile najdete správný klip, můžete jej sledovat v programu bez přerušování reklamou.

Video můžete také uložit přímo v aplikaci nebo stáhnout do počítače. Ke stažení je pak k dispozici široká škála rozlišení.

Další funkce přehrávače médií

FreeTube
Možnosti nastavení softwaru jsou skutečně široké.
Zdroj: FreeTube

Zvláštností FreeTube je, že software nepředává aktivity do cloudu nebo podobného úložiště, ale ukládá je lokálně. To znamená, že historie vyhledávání není předávána na YouTube, ale je stále součástí aplikace.

Jedná se také o open source software, a proto jej mohou vývojáři a uživatelé neustále vylepšovat. Dalším rozdílem oproti YouTube jsou rozsáhlé možnosti nastavení programu. Můžete sami prozkoumat nejrůznější nastavení v jednotlivých oblastech, a ještě více si tak přizpůsobit prohlížení obsahu YouTube.

Mohlo by vás zajímat

Hned v Obecných nastaveních najdete nastavení jazyka, mezi volbami nechybí čeština.

Program FreeTube je k dispozici pro řadu platforem od Windows, přes MacOS, až po mnoho distribucí Linuxu a stáhnete si ho na webu projektu.

Zdroj: FreeTube.io, YouTube


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud