Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

YouTube slaví pět let

redakce 17.05.2010

V květnu před pěti lety spustili zakladatelé YouTube první beta verzi youtube.com s prostým záměrem poskytnout uživatelům místo, kam by mohli snadno nahrávat svá videa a sdílet je s dalšími lidmi z celého světa.

Kapitoly článku

Po pěti letech má YouTube důvod k oslavám – překročil dvě miliardy shlédnutí videí denně.

YouTube dal možnost každému: začínajícím hudebníkům, politiků, hrdým rodičům, kteří se chtěli podělit o záběry svých dětí, anebo prostě komukoli, kdo měl potřebu se o něco podělit. Dnes –díky svým uživatelům – YouTube oznámil, že denně shlédnutých videí je již přes dvě miliardy.

Hlavní milníky YouTube

  • YouTube registruje přes dvě miliardy shlédnutí denně. Přes 400 milionů videoklipů je každý den shlédnuto v zemích v Evropy, na Blízkém východě a v Africe.
  • Každou minutu je v Evropě, na Blízkém východě a v Africe na YouTube nahráno pět hodin videa. 
  • 70 % všeho video obsahu pochází ze zemí mimo Spojené státy.

To, co začalo jako stránka pro virální videa a videobloggery, se postupně vyvinulo v globální platformu, která podporuje HD i 3D, nabízí živé přenosy sportovních klání ve více než 200 zemích světa, celovečerní hollywoodské trháky i díla nezávislých filmařů. YouTube nabízí obsah publiku rozsetému po celém světě, dokumentuje společenské nepokoje, pomáhá transformovat jednotlivé společnosti anebo přináší proslovy předních politiků.

YouTube 5 Years

YouTube spustil kanál s názvem YouTube 5 Year, kde oslavuje výročí přímo se svými uživateli. Na kanálu se nachází pořad „My YouTube Story“ v podobě video stěny, na níž vystupují lidé z celého světa a popisují, jakým způsobem YouTube změnilo jejich životy.

Kanál rovněž obsahuje interaktivní časovou osu zachycující ty nejvýznamnější okamžiky krátké historie YouTube. Tvůrci dále požádali několik slavných jmen, jako jsou Conan O’Brien, Vint Cerf a Katie Couric, aby sestavili playlisty svých nejoblíbenějších videoklipů z oblasti, kterou znají nejlépe, ať už to bude komedie, technika nebo zpravodajství.

Speciální kanál „YouTube 5 Years“ najdete na adrese www.youtube.com/fiveyear.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme