Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Zdrcující informace pro hráče: nové The Elder Scrolls 6 nevyjde pro PlayStation

Jakub Fišer 19.09.2023
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

Byznys již plně prostoupil do videoherního odvětví a mnoho hráčů z toho nebude mít radost. Podle nových informací totiž připravované RPG The Elder Scrolls 6 nedorazí na konzole PlayStation. Hra bude exkluzivně dostupná jen pro Xbox a PC.

Kapitoly článku

The Elder Scrolls jako etalon

Hry ze série The Elder Scrolls patří k etalonům RPG žánru. Tituly jako Morrowind, Oblivion a hlavně Skyrim z roku 2011 patří k nejlepším hrám v moderních dějinách a hráči z celého světa v těchto nabušených fantasy světech utopili desítky a stovky hodin.

Před příchodem šestého dílu The Elder Scrolls tak panují velká očekávání. Nyní se konečně dozvídáme, že titul má být světu představen „v roce 2026 nebo později“. Vyplývá to z dokumentu, na kterém pracoval Microsoft a americký regulační úřad FTC.

Šéf herního odvětví v Microsoftu, Phil Spencer, řekl na konto exkluzivity nového The Elder Scrolls: „Součástí práce na Xboxu je, abychom byli schopni přinést kompletní balíček toho, co můžeme [hráčům] nabídnout. A to by platilo i v případě hry Elder Scrolls 6.“

Zdroj: Bethesda / YouTube

Microsoft láme trh podle svého

Byznysová záležitost je to kvůli tomu, že americký Microsoft koupil v roce 2020 společnost ZeniMax Media, která zároveň provozuje vývojářské studio Bethesda. A právě Bethesda stojí za herními sériemi jako Fallout nebo The Elder Scrolls. V poslední době, teprve před pár týdny, vydala Bethesda vesmírné RPG Starfield, které taktéž není dostupné pro hráče na PlayStationu.

Microsoft se v očích mnohých dopouští monopolních praktik, kromě ZeniMax Media, které vlastní například ještě studio Arkane, totiž finalizuje akvizici studia Activision Blizzard, které stojí za hity jako World of Warcraft, Diablo nebo Call of Duty.

Vypadá to tak, že se v příštích letech dočkáme i dalších zaběhlých videoherních značek vstoupit pod exkluzivitu Xboxu, respektive společnosti Microsoft. Hráči na PlayStationu tak budou muset investovat do druhé konzole, anebo si nechat tento klasický herní zážitek ujít.

Zdroj: The Verge


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbitVšechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud