Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Externí SSD disk s technologií 3D NAND SSD

redakce 22.03.2017

Prachotěsný a vodě odolný dle standardu IEC IP68 je nový SSD disk Adata Technology XPG SD700X. Kromě toho má ale i armádní certifikaci odolnosti proti nárazům.

SD700X bude dostupný v kapacitách 256 GB, 512 GB a 1 TB, je založen na technologii 3D TLC NAND, připojuje se přes port USB 3.1 a s operačními systémy Windows, Xbox One, PS4 a Android pracuje v režimu plug and play. Poskytuje tak okamžitý přístup k dodatečnému úložišti. S rychlostmi 440 MB/s pro čtení i zápis je více než čtyřikrát rychlejší než externí HDD, takže dokáže nahrávat hry rychleji a poskytnout více času na hraní.

Hned tak nic ho nerozhodí

SD700X je vylepšenou verzí externího SSD disku Adata SD700, který získal prestižní cenu iF Design Award. Stejně jako on splňuje i novinka přísné požadavky standardu IEC IP68 pro kompletní prachotěsnost a odolnost proti šedesátiminutovému ponoření do 1,5 m hluboké vody. Pro hráče na cestách nabízí SD700X odolné, ale stylové úložiště, které uchová cenné hry v bezpečí, i když na ně něco rozlijí, spadne jim do prachu, nebo zmokne. Splňuje také požadavky US Army standardu MIL -STD-810G 516.6.

3D NAND nabízí vyšší kapacity

Adata a XPG přechází výhradně na technologie 3D NAND Flash, které jsou odolnější a výrazně rychlejší než 2D NAND. Vrstvený Flash také umožňuje vyšší hustotu záznamu (tedy kapacitu disku) bez exponenciálního růstu nákladů. Díky tomu, že je SD700X založen na technologii 3D TLC NAND, přichází v kapacitě 1 TB. To je více než dost na desítky rozsáhlých her pro PC nebo herní konzole, které mívají obvykle mezi 30 a 50 GB. Méně nároční hráči si také mohou zvolit kapacitu 256 GB nebo 512 GB.

Čtyřikrát rychlejší než hard disk

Externí SSD disk SD700X dosahuje přenosových rychlostí až 440 MB/s, které udržuje na stabilní hodnotě díky DRAM cache a funkci SLC caching. Snadno tak překonává i ty nejrychlejší hard disky s rotujícími plotnami. Ve srovnání s pevnými disky (jako jsou interní úložiště pro konzoly), je SD700X přinejmenším čtyřikrát rychlejší. Hráči se mohou těšit na zkrácení nahrávacích časů přinejmenším o 20 %, plynulejší přehrávání streamovaných médií a užívat si tak lepších herních zážitků bez rušivého přerušování. Na rozdíl od externích HDD úložišť je SD700X naprosto tichý, což vychází z absence jakýchkoli pohyblivých mechanických dílů, nepřehřívá se a je výrazně pružnější.

Co je XPG

Xtreme Performance Gear, neboli XPG, je značka společnosti Adata nabízející špičkově výkonný PC hardware. Produkty XPG se vyznačují tím, že ještě překročily přísná testovací kritéria Adata A+, čímž dosahují nejvyšších standardů pro skvělou stabilitu a výkon celého zařízení. XPG nabízí náročným hráčům a nadšeným příznivcům přetaktování tu nejlepší zkušenost na hraně možností.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme