Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Google Stadia – nový způsob hraní

Pavel Trousil 20.03.2019

Společnost Google představila připravovanou službu Stadia. Díky ní si budete moct zahrát hry na jakémkoli zařízení schopném přehrát streamované video. K hraní tedy bude stačit dostatečně rychlý internet.

Na smartphonu, na tabletu, počítači, televizoru nebo notebooku si budete moc ještě letos zahrát hry díky službě Google Stadia. A to až v rozlišení až 4K při 60 snímcích za sekundu a s podporou HDR. Budete tedy muset mít dostatečně rychlé internetové připojení. Na internetu na YouTube pak najdete příslušnou hru a stisknete tlačítko „Play now“. Hry tedy nebude nutné stahovat a instalovat. Poběží streamovaně a obraz se bude měnit podle toho, co uživatel provede za akci. Vše budou zpracovávat obří datová centra s dostatečným výkonem, takže uživatel výkonný hardware nepotřebuje a půjde k němu jen obraz.

 stadia1-nahled

stadia12-nahled

Kromě služby představil Google i herní ovladač Stadia controller s mikrofonem. Kromě běžných tlačítek pro ovládání má i speciální tlačítko pro sdílení obsahu a tlačítko Google Assistant. Asistent vám pomůže například v případě, kdy nebudete vědět jak ve hře dál a spustí video s pomocí.

stadia5-nahled

stadia6-nahled

Jaké různé hry budou k dispozici ještě není jasné, ale z ukázek je jasné, že půjde o hry ze série Assassin's Creed, konkrétně Assassin's Creed Odyssey, a také například o hru Doom Etrnal. Služba bude spuštěna ještě v tomto roce. Není to samozřejmě zcela nový nápad - na podobném principu funguje například služba GeForce Now - ale Google má velmi silnou pozici, takže se na trhu může snadno prosadit. Bude samozřejmě záležet na cenách.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud