Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

HBO Max je v Česku dva měsíce: které seriály rozhodně stojí za zhlédnutí?

Jakub Fišer 13.05.2022

Streamovací VOD služba HBO Max je v Česku teprve dva měsíce. Začala pozvolna se zajímavou slevou “napořád” a přinesla i několik premiér, včetně nejnovějšího filmového Batmana. Které seriály z aktuální i dřívější nabídky rozhodně stojí za zhlédnutí?

Pokud jste HBO nikdy nepředpláceli, ani dříve pod službou Go, pravděpodobně vás bude zajímat nejen původní tvorba HBO Max Originals, ale i seriály z produkce dalších společností. Co lze jednoznačně doporučit?

Hra o trůny

Seriál z dílen HBO, který pobláznil snad celý svět. Příběh sleduje fantastické univerzum ne nepodobné tomu z pera J. R. R. Tolkiena. Nechybí epické bitvy, velkolepé CGI efekty a potěší i důraz na obsazení, scénář (i když občas až moc spletitý) a samozřejmě kostýmy, masky. Seriál je ale na delší lokty, má 6 sérií po deseti dílech a pak ještě jednu se sedmi a jednu se šesti epizodami.

Letuška

Mysteriózní drama kombinující ještě žánry krimi a komedie. V hlavní roli je Kaley Cuoco, kterou většina může znát ze seriálu Teorie velkého třesku jako blondýnu Penny. Letuška navíc v našem seznamu zastupuje originální tvorbu HBO Max. První série po osmi 50minutových epizodách se dočkala vlažných reakcí, druhá, která dorazila letos, už obstála lépe.

Teorie velkého třesku

bigbangtheory

| Zdroj: Warner Bros / HBO Max

Klenot mezi komediálními sitcomy. Teorie velkého třesku (v originále The Big Bang Theory či jen TBBT) byla původně vysílána americkou stanicí CBS, nicméně protože vznikala pod záštitou Warner Bros., můžete ji celou shlédnout na HBO Max. Sledujeme příběh dvou vědců a spolubydlících, Shledona a Leonarda, z nichž jeden je až chorobný puntičkář, zatímco druhý má těžkou alergii na laktózu. Skupinku pak ještě doplňuje pohledná sousedka Penny a kamarádi Raj s Howardem. Seriál má klasickou sitcomovou stopáž, tedy dohromady 279 epizod (po 20 minutách) rozdělených mezi 12 sezon.

Euforie

Seriál o mladých nejen pro mladé. I tak by se dal shrnout seriálový debut Sama Levinsona. Pořad se na první pohled může tvářit jako “další ze stovky středoškolských dramat”, ale není tomu tak. Nabízí komplexní pohled na Generaci Z, povedené obsazení, výborný soundtrack a také hned několik nečekaných zvratů. Vše podtrhují výkony celého hereckého ansámblu. Euforie má zatím dvě sezony, první s deseti a druhou s osmi epizodami, které stopáží nepřesahují hodinu čistého času.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud