Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

HBO Max už nebude ani v Česku: co očekávat od nové služby Max?

Jakub Fišer 02.05.2023

Společnost Warner Bros Discovery oznámila velkou věc. Streamovací služba HBO Max, která je dostupná v 61 zemích světa, dozná letos a příští rok velkých změn. Promění se kompletně na službu Max.

Kapitoly článku

HBO Max bude jen Max

Za změnou HBO Max na Max je na prvním místě byznysový veletoč. Televizní stanice HBO provozující tuto streamovací službu totiž patří pod Warner Media, koncern nedávno vlastněný telekomunikačním gigantem AT&T. Ten se však vzdal svého podílu ve prospěch společnosti Discovery a s tím musí projít lehkou inovací i HBO.

Novinka Max je tak spojením HBO Max a jiné streamovací služby Discovery+. Ta se zaměřuje především na dokumentární filmy a dokusérie, reality shows a pořady o vaření, sportu nebo šoubyznysu.

HBO oproti tomu přinese do nové služby své osvědčené klasiky, ale i zcela nové série a filmy. Z přislíbených novinek zaujme A Knight of Seven Kingdom: The Hedge Knight (prequel k Hrám o trůny), spinoff seriál na motivy Teorie velkého třesku, seriál na motivy hororu Gremlini, nová řada krimi Temný případ a také velmi očekávaný seriálový reboot ságy Harry Potter.

 

| Zdroj: HBO Max / YouTube

Cena a dostupnost

Nabízí se otázka, kdy Max dorazí a kolik bude stát. V tomto případě zatím není moc jasno. Služba by totiž měla launchovat v USA a Jižní Americe již v druhé polovině května. V nabídce budou dokonce tři tarify: levný s reklamami, střední bez reklam ale v horší kvalitě a nejvyšší v maximální kvalitě zvuku i obrazu.

Cena se bude lišit v rozmezí 10 až 20 dolarů (215 až 430 Kč). Nicméně nás zajímá uvedení na český trh, které se má uskutečnit až v průběhu roku 2024. Dobrou zprávou je, že cena by měla zůstat stejná, také tarif se nebude měnit. Služba tudíž vyjde na 199 Kč měsíčně a doživotní sleva pro předplatitele HBO Max zůstane 30 %.

Zdroj: HBO Max, Variety


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud