Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Hliněný model Škoda Vision E exkluzivně ve Škoda Muzeu

redakce 23.04.2017

Zatímco prototyp elektrického vozidla Škoda Vision byla prezentována na veletrhu v Šanghaji, ani našinci nezůstanou zkrátka. Hliněný model, předvoj v Číně prezentované verze, je totiž až do 12. května 2017 k vidění ve Škoda Muzeu v Mladé Boleslavi.

Lakovaný hliněný model se svým futuristickým designem ukazuje hlavní znaky nového tvarosloví značky Škoda pro budoucí elektromobily. Díky nejmodernější technologii virtuální reality můžou návštěvníci muzea toto SUV-kupé zažít ještě intenzivněji.

Škoda v muzeu v Mladé Boleslavi představuje designovou předlohu studie Vision E, která zažila světovou premiéru na autosalonu v Šanghaji. Lakovaný hliněný model vznikl v oddělení Škoda Design a je ukázkou tvarosloví budoucích elektromobilů této značky. Emocionálně laděné pětidveřové SUV-kupé se vyznačuje nápadnými karosářskými detaily, jako jsou protisměrně otvírané dveře a chybějící sloupky B. V prosvětleném interiéru jsou čtyři samostatná otočná sedadla umístěná v mírně zvýšené pozici, která zaručují optimální výhled a maximální komfort v běžném provozu, při autonomní jízdě, při nastupování a vystupování. Designéři ve studii vypustili i středový tunel a vytvořili tak mimořádně velkorysý interiér. Návštěvníci Škoda Muzea se také budou moci ponořit do virtuální reality. Díky nové technologii mohou v digitálním světě studii Škoda Vision E důkladně prozkoumat, a to včetně detailů interiéru.

Škoda Vision E je prvním čistě elektricky poháněným a autonomně jezdícím konceptem v historii automobilky. Díky inteligentnímu managementu spolu oba elektromotory maximálně efektivně spolupracují a pohánějí všechna čtyři kola vozu Škoda Vision E. Výkonné li-ion akumulátory a optimální rekuperace umožňují dojezd až 500 kilometrů na jedno nabití. Tento vůz, vybavený různými senzory a kamerami, současně splňuje předpoklady pro 3. stupeň automatizovaného řízení. Umí samostatně jezdit v kolonách a na dálnicích, umí najít volné parkovací místo, zaparkuje a vyjede i ven.

Škoda Vision E je prvním krokem k elektrifikaci modelové palety značky Škoda, která začne v roce 2019 zavedením modelu Škoda Superb s plug-in-hybridním pohonem. Hned v dalším roce bude následovat první čistě elektricky poháněný sériový model této značky. Škoda do roku 2025 rozšíří svou nabídku na pět automobilů s čistě elektrickým pohonem v různých segmentech.

Škoda Muzeum v Mladé Boleslavi nadchne své návštěvníky řadou milníků ze 122leté historie podniku. Moderní multifunkční budova je současně důstojným prostředím pro řadu kulturních, politických a společenských akcí. V roce 2016 muzeum v Mladé Boleslavi navštívilo 242 000 lidí, což v porovnání s předchozím rokem představuje nárůst o 16,4 procent. Vedle českých návštěvníků přijíždí do historického srdce automobilky zahraničí hosté, nejčastěji z Německa, Dánska a Polska, ale i z Číny, Austrálie a USA.

Fanouškům značky ŠKODA automobilka nabízí v Mladé Boleslavi i další atrakce. Mohou si projít historické výrobní haly firmy Laurin & Klement a připomenout si tak doby počátků podniku. Vzácné vystavené prototypy svědčí o schopnosti inovovat, touto schopností se automobilka Škoda vyznačuje i dnes. Odpovídající kontrast nabídne exkurze kolem moderních výrobních linek společnosti Škoda Auto.

Vedle vlastního světa zážitků udržuje Škoda těsné partnerství s externími kulturními stánky. V Leteckém muzeu Metoděje Vlacha na mladoboleslavském letišti se nachází sbírka 25 originálních letadel, fotografií a dalších působivých dokladů, dokumentujících minulost a současnost letectví. Za návštěvu stojí také rodný dům Ferdinanda Porscheho v Liberci-Vratislavicích. Pro všechna uvedená zařízení nabízí Škoda kombinované vstupenky se slevou.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud