Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Inteligentní kamery dokážou identifikovat zakryté obličeje

Pavel Trousil 12.07.2018

Technologie firmy Panasonic Business zvládne rozeznávání obličejů pomocí metody deep learning. Je tak možné identifikovat i obličeje zakryté brýlemi nebo maskou.

Vylepšená platforma Panasonicu využívá engine s technologií „deep learning“. Face Server dokáže rozpoznat obličeje, které jsou tradičními technologiemi identifikace těžko rozpoznatelné, včetně obličejů zabraných pod úhlem 45 stupňů doleva nebo doprava nebo 30 stupňů ve směru nahoru nebo dolů a obličejů částečně zakrytých slunečními brýlemi nebo maskami.

facial-recognition-3(1)-nahled

Kombinace kamery řady iPro Extreme společnosti Panasonic a technologie Face Server využívá režim „iA (intelligent Auto)“ a „funkci nejlepšího záběru“. To znamená, že kamera automaticky upraví svá nastavení tak, aby pořídila optimální záběry. Funkce iA umožňuje, aby analýzu záběru prováděla kamera místo serveru. Díky tomu jsou odesílány jen ty nejlepší záběry a snižuje se zátěž serveru i sítě a celkové náklady na systém. Projekt vyvíjený ve spolupráci s National University of Singapore poskytuje kapacitu pro zpracování obrazu až z 20 kamer na server a dokáže rychle vyhledávat až ve 30 000 registrovaných referenčních obličejích. Platforma se už nyní používá na tokijském letišti Haneda, kde po tříletém testování na vstupních bránách nahradila skenování otisků prstů. 

face-nahled


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud