Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Jak zjistit, co o vás Facebook ví

Pavel Trousil 05.04.2018

V souvislosti s únikem osobních dat z Facebooku se začalo více mluvit o soukromí a zneužití dat. Facebook proto pro uživatele připravil novou funkci, která jim umožní zjistit, co vše o nich Facebook uchovává. 

Pokud máte zájem prozkoumat, co všechno o vás Facebook uchovává, najdete v nastavení této služby novou funkci. Spusťte v prohlížeči stránku s Facebookem a dostaňte se přes šipku na pravé straně horní lišty do »Nastavení«. Zůstaňte v rubrice »Obecné« a dole v části »Obecné nastavení účtu« najdete položku »Stáhněte si soubor se svými daty z Facebooku«.

facebook1-nahled

Klikněte na ni a v dalším okně vyberte »Spustit archivaci«. Budete vyzváni k zadání hesla. Klikněte na příkaz »Spustit archivaci« a Facebook pro vás připraví archiv, který obsahuje všechny sdílené příspěvky, fotografie a videa, vaše zprávy a chatové konverzace a informace z vašeho profilu. Seskupení vašich fotografií, příspěvků, zpráv a dalších informací může chvíli trvat. Až bude soubor připravený ke stažení, Facebook vám na mailovou adresu pošle zprávu.

facebook2-nahled

facebook4-nahled

facebook6-nahled

Archiv ve formátu zip si pak můžete stáhnout a prozkoumat. Informace jsou k dispozici ve formátech HTML, JPG, PNG, MP4 a TXT, takže si je můžete snadno projít. Přes index.html si můžete postupně projít váš profil, kontaktní údaje, timeline, fotky, videa a další informace. Podívat se můžete i na reklamy.

facebook7-nahled

facebook8-nahled


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud