Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Kanál FunBox 4K v ostrém provozu

Pavel Trousil 20.09.2016

Diváci v Praze a Středočeském kraji mohou v experimentálním vysílání DVB-T2 sledovat kanál FunBox 4K v rozlišení 4K, který nedávno zahájil ostrý provoz.

Kanál FunBox 4K, který vysílá program ve 4K rozlišení, přešel do ostrého provozu. Diváci, kteří přijímají pozemský televizní signál, ho mohou naladit v rámci testovacího vysílání Českých Radiokomunikací (ČRa) ve standardu DVB-T2 s kodekem HEVC v Praze a Středních Čechách. Kanál poskytla společnost SPI International a má program po celých 24 hodin denně. Vysílání s těmito parametry v rozlišení 4K je poměrně unikátní záležitostí, zejména ve střední Evropě. ČRa v rámci tohoto experimentu testují parametry budoucího vysílání ve standardu DVB-T2.

Současné vysílání dokládá nové možnosti využití terestrické platformy po chystaném přechodu na efektivnější standard DVB-T2. Obsah v rozlišení 4K je jen jednou z možných budoucích výhod. ČRa začaly s testováním 4K vysílání ve standardu DVB-T2 s kodekem HEVC jako vůbec první ve střední Evropě.  Experimentální vysílání odbavují ze Žižkovského vysílače na kanálu č. 50, parametry testovacího vysílání se mohou průběžně měnit.

Testovací vysílání nám ukazuje, že vysílání 4K obsahu ve standardu DVB-T2 s kodekem HEVC nebude v budoucnu technicky žádným problémem, terestrická platforma je na něj připravena,“ říká Marcel Procházka, ředitel pro regulaci a strategii ČRa. „Takového obsahu ale zatím moc není, hlavně ve střední Evropě. Proto jsme rádi, že ve spolupráci se společností SPI International, můžeme kanál FunBox 4K vysílat v experimentálním DVB-T2 vysílání,“ doplňuje Marcel Procházka.

Divákům kanálu FunBox 4K přinášíme tu nejlepší zábavu v podobě moderních dokumentů, uměleckých snímků, filmů nebo adrenalinových pořadů. To vše ve špičkovém rozlišení s ostrými detaily, výjimečným kontrastem a bohatými barvami,“ říká Berk Uziyel, výkonný ředitel společností SPI International, která provozuje též rodinu programů FilmBox. Vedle 4K obsahu je součástí experimentálního vysílání ČRa také kanál ČT sport v rozlišeních 1080p, 1080i a 540p. 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud