Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Kdy bude PlayStation 5? České obchody zejí prázdnotou, není ho kde koupit

Jakub Fišer 06.09.2022

Herní konzole od japonské firmy Sony vtrhla na trh v listopadu 2020. Od té chvíle uběhly již skoro dva roky, přesto stále není PlayStation 5 k dostání a vypadá to, že ještě dlouhou dobu nebude. Kde koupit PlayStation 5?

Kapitoly článku

Od začátku prodeje až do dnešních dní trpí PlayStation 5 (a nejen on, také ekvivalent od Microsoftu – Xbox Series X) značným nedostatkem kusů v prodeji. Problém to představuje zejména pro koncové zákazníky, kteří musí na svůj nakoupený produkt kolikrát čekat i několik měsíců a od e-shopu dostávají pouze kusé informace o dostupnosti. Pro milovníky konzolového hraní je to úplně martyrium – mají prostředky a chtějí hrát, ale nemohou.

Kde koupit PlayStation 5?

Co tedy dělat, když si chcete pořídit PlayStation? Jak už zaznělo, situace je žalostná, bídná. Aktuálně máte prakticky tři způsoby, jak koupit konzoli PlayStation 5. Tou první a nejjistější je nakoupit jej u ověřených prodejců, jako je Alza, CZC, Datart, JRC a podobně. Připravte si ale mnohem víc peněz, než je původní oznámená cena PS5.

Obchody totiž kvůli nedostatku kusů balí konzoli do různých balíčků (s hrou, s dalším ovladačem atd.), kvůli čemuž cena logicky nakyne a oni tak na jednom prodeji limitovaného kusu vydělají víc peněz. Problém je však v tom, že kusů je opravdu málo – a když už se nějaký objeví, je hned po něm.

| Zdroj: PlayStation / YouTube kanál

Dalším způsobem mohou být menší e-shopy, které ale často konzole překupují, nebo je dováží z šedého dovozu a cenu tak šponují opět vysoko nad rámec doporučené maloobchodní ceny. Třetí a poslední možností je vyzkoušet štěstí na všemožných bazoších a internetových tržištích, kde konzoli prodávají nespokojení majitelé, nebo třeba ti, kterým se s odstupem času naplnila i druhá objednávka. Jen pozor – lidé často jsou ochotní přenechat objednávku za lahev vína, i zadarmo, nebo za tučnou přirážku.

Kdy bude PlayStation 5?

Matka všech otázek. Situace skutečně není veselá a nikdo moc neví, kdy se zlepší. Už už to vypadalo, že dodávek bude zase dost, když v tom vypukla válka na Ukrajině, což opět trochu zhatilo plány velkých technologických společností expandovat své dodávky. Do toho se svět zmítá v ekonomické recesi, což prohlubuje chudobu a kupříkladu zrovna Sony oznámilo, že musí konzole zdražit.

Zdroj: Heureka, Sony, PlayStation 5 CZ/SK / Facebook skupina


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud