Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Konference Synology 2018 pulsovala nápady

redakce 23.10.2017

Na každoroční výroční konferenci v Praze dnes představila společnost Synology zbrusu nové aplikace a modely jako jsou Drive, Active Backup Suite, Moments či Synology Mesh Router. Kromě toho byla uvedena řada novinek v operačním systému DSM v oblasti zálohování, ukládání dat a virtualizace či nové modely řady 18 pro nadcházející období.

Společnost Synology sdílela na konferenci své úspěchy a vizi dalšího vývoje na konferenci Synology 2018 v Praze, což je jedna ze 17 zastávek celosvětové řady setkání s uživateli a resellery.

Během konference společnost Synology prokázala své odhodlání přinášet pokročilé technologie všem podnikům a jednotlivcům. Ty zahrnují centralizovaný souborový portál pro uživatele NAS, který umožňuje ještě efektivnější správu osobního cloudu, nebo univerzální firemní řešení pro zálohování serverů, cloudových služeb třetích stran, a dokonce i virtuálních počítačů. Nově jsou dostupná personalizovaná fotoalba založená na umělé inteligenci, mesh router pro vytvoření inteligentního pokrytí Wi-Fi a další vylepšení v DSM, které poskytují stabilnější služby.

Nové možnosti produktů NAS a NVR ve zkratce:

 • DS218 a DS418: nově schopnost překódováni videí ve formátu 4K pro modely se 2 a 4 šachtami založené na ARM platformě a také dostupná funkce Btrfs snapshotů.
 • DS218+, DS718+ a DS918+: Desktopové produkty řady Plus jsou nyní vyzbrojeny pokročilými řešeními společnosti Intel, které poskytují dvojnásobný výkon při překódování videa, lepší možnosti rozšíření paměti RAM či integrované rozhraní M.2 pro podporu paměti NVMe SSD cache (model DS918+).
 • DS3018x a FS1018: Přináší špičkový výkon i do kompaktních desktopových úložišť – šestišachtový DS3018xs a 12šachtový all-flash FS1018 snadno zvládnou i výkonově náročné aplikace.
 • NVR1218 a VS960HD: NVR1218 podporuje 12 souběžných kanálů videozáznamů a rozhraní COM portu, které lze využít pro integraci prodejních terminálu POS v Surveillance Station 8.1. VS960HD je skvělým doplňkem (o velikosti dlaně) se živým zobrazením až 96 kanálů v HD a duálním HDMI výstupem pro 4K a 1080p, čímž se stává ideálním řešením pro TV stěnu.

Zbrusu nový Synology Drive a nástroje pro spolupráci

 • Synology Drive: přepracovaný způsob přístupu k souborům, portál pro synchronizaci a správu souborů, který je integrován se službou Synology Office a jež nyní také obsahuje dokumenty zcela nové aplikace Slides. S podporou softwaru PC Client a Universal Search mohou uživatelé snadno dohledat soubory a synchronizovat je mezi různými zařízeními.
 • Chat a MailPlus: Chat uvádí dlouho očekávanou nativní desktopovou aplikaci a funkce hlasování, robotů, zprávy ve vláknech a integraci videokonferencí třetích stran. Služba MailPlus je nyní vylepšená a bezpečnější. Nabízí vestavěný seznam úkolů, sdílenou poštovní schránku, podporu více domén, integraci antivirového programu McAfee a vylepšený mechanismus hlášení nevyžádané pošty.

Active Backup Suite pro komplexní ochranu dat

 • Active Backup for Business: Podporuje zálohování virtuálních počítačů VMware a zálohování systémových obrazů pro servery a počítače Windows/Linux s důrazem na diferenční zálohování, granulární obnovu a deduplikaci na úrovni bloku. Zálohované systémové obrazy lze konvertovat na virtuální počítače Windows/Linux a spustit přímo na aplikaci Synology Virtual Machine Manager.
 • Active Backup for G Suite / Office 365: Nyní obsahuje zálohu e-mailů, kalendáře a kontaktů a podporuje portál samoobslužného obnovení či technologii jediné instance pro efektivitu úložiště.

Technologie úložiště zvyšující efektivitu

 • Virtual Machine Manager: Podpora vysoké dostupnosti, migrace úložiště a replikace pro maximální dostupnost služeb. Oficiální verze Virtual Machine Managera bude vydána na konci roku 2017.
 • iSCSI Manager: přepracovaný nástroj určený pro správu služby iSCSI nabízející nový typ jednotky LUN s vylepšenou technologií pořizování snímků založenou na souborovém systému Btrfs umožňujícím pořizování snímků v řádu sekund bez ohledu na velikost jednotky LUN.

Maximalizace dostupnosti služeb pomocí spolehlivých [lokálních/cloudových] plánů přepnutí služeb při selhání

 • Synology High Availability: Nové mechanismy umožňují díky vylepšenému uživatelskému prostředí nastavit a spustit technologii SHA do 10 minut. Díky vestavěným a vylepšeným nástrojům pro sledování mohou správci IT snadno sledovat aktivní i pasivní server a provádět jejich údržbu.
 • C2 Disaster Recovery: Zajistěte nepřetržité služby pro vaše soubory tím, že vaše produktivní prostředí bude replikováno na cloudový server Synology C2 každou hodinu a umožní vám obnovit služby v cloudu v případě katastrofy během 15 minut.

Nové síťové řešení nabízející možnost kontaktu, ať jste kdekoli

 • Synology Mesh Router: Nový Tri-band router AC2200 umožňuje bezdrátově připojit více uzlů k rozšíření pokrytí WiFi a současně zajistit nejlepší propustnost. Jeho samoorganizující, samoléčebné technologie vám přinášejí bezproblémovou konektivitu se všemi uzly sítě a zařízeními centrálně spravovanými uznávaným Synology Router Managerem.
 • VPN Plus: Díky využití nové funkce vzdálené plochy (Remote Desktop) HTML5 podporující protokoly RDP a VNC, mohou IT administrátoři nabídnout svým zaměstnancům vzdálený přístup k interním systémům Windows, Mac nebo Linux a přesto si zachovat granulární kontrolu nad nastaveními oprávnění pro uživatelé, provozu a cílů.

Chytřejší způsob pro správu domácích multimédií

 • Moments: Nová aplikace pro správu fotek poháněná technologií hlubokého učení umožní, aby se momenty z vašeho života zobrazovaly v automatických inteligentních albech vygenerovaných na základe rozpoznaní obličeje, informací o poloze a předem definovaných objektů a scén na fotografiích, které vám tak umožňují intuitivnější prohlížení.
 • Audio Station podporuje Amazon Alexa: Uživatelé nyní mohou streamovat hudbu ze zařízení Synology NAS do přehrávačů se systémem Alexa pomocí hlasových příkazů.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud