Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Laptop OMEN X od HP: výzbroj pro herní nadšence

redakce 22.08.2017

Dnes byl představen dosud nejvýkonnější herní laptop HP, OMEN X. Ten byl speciálně navržen pro herní nadšence a profesionální hráče esportu, kteří od svého přístroje očekávají maximum.

Do vínku dostal pokročilé chlazení, které podporuje přetaktování CPU s odemčeným násobičem, továrně přetaktovanou grafiku a výběr z řady pamětí pro dokonalý herní výkon v designově vybroušeném šasi.

Aby mohli porazit konkurenci, potřebují soutěžní hráči optimální a konfigurovatelný výkon na úrovni stolního počítače, který jim zaručí nejlepší možnou snímkovací frekvenci a rychlost odezvy. Zároveň hledají zařízení, které nebude dělat výkonnostní kompromisy na úkor mobility. HP zjišťovalo, jak hráči na nejvyšší úrovni soutěží, a stvořilo zařízení, které splní veškeré jejich požadavky. Vybavilo ho proto prémiovými komponenty, pokročilým řešením chlazení, displeji s bleskovou odezvou, plně přizpůsobitelnou mechanickou klávesnici a softwarovými nástroji, díky kterým budou hráči moci využít hardware tohoto zařízení až na hranici jeho možností.

Nejnovější AAA tituly a turnaje v esportu vyžadují výkonnou grafiku a ničím neomezovaný výpočetní výkon. HP proto napěchovalo laptop OMEN X nejmodernějšími technologiemi a přidalo možnosti zakázkového uživatelského přizpůsobení, mezi kterými nechybí:

•             OMEN Command Center Software pro individuální nastavení a maximální využití výkonu hardwaru s možností ovládat přetaktování CPU5; optimalizaci síťového provozu se síťovým boosterem pro co nejmenší latenci při hraní online her ; a přizpůsobení osvětlení klávesnice a dalších prvků pro co nejpraktičtější ovládání her.

•             Procesor Intel Core i7 sedmé generace s odemčeným násobičem, volby XMP pro přetaktování paměti a testované profily až pro DDR4-2800, a továrně přetaktované grafické procesory až po model Nvidia GeForce GTX 1080 – ideální vybavení pro rychlé nebo multi-player hry běžící při rozlišení 4K.

•             Volba RAID0 SSD pro bleskový start počítače i načítání her a variace úložišť PCIe SSD+HDD pro rychlou odezvu a obrovskou kapacitu pro ukládání dat.

•             Systém chlazení, který dostane high-endový hardware za hranice jeho továrního nastavení , včetně výkonných větráčků pro lepší proudění vzduchu a integrované odpařovací komory se čtyřmi 3,5mm chladicími trubicemi, které zlepšují převod tepla z GPU a CPU ke čtyřem zadním rohovým průduchům.

Počítačové hry nabízejí pohlcující zážitky, HP proto pro co nejdokonalejší požitek ze hry optimalizovalo laptop OMEN X pro virtuální realitu (VR) u všech konfigurací pomocí prvků zlepšujících hratelnost a omezujících vnější rušení:

•             Mechanická klávesnice s RGB LED podsvícením jednotlivých kláves, které jsou příjemné na dotek a mají krátký, 2,5mm zdvih, mechanické spínače pak zaručují okamžitou odezvu a pohodlí při náročných herních kláních, RGB LED osvětlení jednotlivých kláves umožňující nastavení individuálních klávesových kombinací; nezávislé, programovatelné funkční klávesy; a funkce N-key Rollover na každé klávese pro rozeznání více simultánních příkazů (anti-ghosting).

•             Volitelný 4K displej se 17palcovou úhlopříčkou pro hraní při nejvyšším možném rozlišení, nebo varianty 120Hz 1080p displejů s rychlými obnovovacími frekvencemi a hladkým obrazem; všechny jsou přitom vybaveny technologií NVIDIA G-Sync pro redukci trhání obrazu.

•             DTS Headphone:X pro simulaci zvuku ze všech stran s jakýmikoliv sluchátky a prémiový zvuk díky dvojitým reproduktorům vyladěným firmou Bang & Olufsen.

•             HP Audio Boost zajišťující maximální audio výkon bez přetěžování reproduktorů.

•             Průsvitné okénko umožňující pohled do vnitřku počítače spolu s přizpůsobitelným osvětlením a hliníkovým povrchem, které zaručí prémiový vzhled, jenž si může každý hráč vyladit sobě na míru.

Aby mohli být hráči neustále o krok napřed před svými soupeři, vyrobilo HP laptop OMEN X s důrazem na možnosti rozšiřování pomocí snadného vylepšování vlastností systému nebo výměny jednotlivých dílů:

•             Panel pro snadný přístup k diskům HDD, SSD a paměti RAM, díky kterému lze všechny důležité komponenty v případě potřeby snadno a rychle vyměnit.

•             Bohatá výbava portů umožňující připojení až čtyř externích monitorů.

•             Připojení řady herního příslušenství pomocí: tří USB 3.0 Type A, dvou portů Thunderbolt 3 certified USB 3.1 TypeC, HDMI 2.0a s podporou HDR, Mini DisplayPort, RJ45 a multiformátové čtečky karet.

•             Dvojitá audio zdířka se samostatným vstupem pro mikrofon a sluchátkovým výstupem podporující nejmodernější herní sluchátka nebo externí reproduktory.

Laptop OMEN X bude v České republice dostupný od listopadu za cenu začínající na 82 990 Kč.

 

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme