Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

LG televize dostanou 4 roky aktualizací. Budou uživatelé konečně v bezpečí?

Jakub Fišer 15.04.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

LG při příležitostí představení nových modelů na českém trhu garantovalo, že všechny nové televizory budou mít zaručenou softwarovou podporu po dobu 4 let. To znamená, že vždy obdrží nejnovější aktualizaci systému WebOS, a to včetně bezpečnostních záplat, které jsou v posledním půl roce pro LG trochu problematické.

Kapitoly článku

LG a bezpečnostní kotrmelce

Ve čtvrtek jsme informovali o tom, že čtyři konkrétní modely televizí značky LG mohou trpět softwarovou zranitelností, která může v nejhorším případě vpustit útočníky přímo do systému a nechat jej ovládat vaši televizi.

LG tento problém zdárně opravilo a na rizikové modely televizorů vyslalo aktualizaci. Dle informací serveru Bitdefender bylo v ohrožení skoro 92 tisíc domácností, pár set z nich i v České republice. Tuzemské zastoupení LG však dosud nepotvrdilo, kolika uživatelů se to doopravdy týká.

Přitom LG se tématu bezpečnosti u svých chytrých televizorů věnuje dlouhodobě. V roce 2022 například firma uvedla, že u všech nových modelů garantuje podporu minimálně 2 roky, v případě kritické bezpečnostní zranitelnosti (jako v tomto případě) není problém podporu rozšířit na 5 let.

Mohlo by vás zajímat

4 roky aktualizací

V prosinci 2023 se pak korejský gigant přihlásil k novému závazku, který následně zopakoval na oficiálním uvedení nových modelů televizí minulý týden v Praze.

Novinka spočívá v tom, že LG bude všechny své televizory se systémem WebOS aktualizovat po dobu 4 let. Výrobce se tím zavazuje k vydání alespoň jedné aktualizace ročně po dobu čtyř let. Pokud si tedy letos pořídíte novou televizi s WebOS 24, měli byste disponovat aktuálním softwarem až do roku 2028.

Dle oficiálních stránek LG by se mělo jednat o všechny modely z řad OLED a QNED (včetně 8K modelů), v budoucnu pravděpodobně dojde k rozšíření i na další, levnější řady. Cílem je zaručit komfort zákazníkům, ve světle nedávných událostí je však logické, že velmi důležitým prvkem je pro LG také zabezpečení, které v poslední době nebylo vždy ideální.

Zdroj: LG (1), LG (2)


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud