Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nákladní elektrovozidlo jde do zkušebního provozu

redakce 09.04.2017

Mercedes-Benz Trucks uvede již v letošním roce na trh malou sérii prvních těžkých nákladních vozidel pro rozvážkovou dopravu se zcela elektrickým pohonem.

Po představení modelu Urban eTruck s celkovou hmotností 25 tun a dojezdem až 200 km na IAA 2016 budou již v tomto roce předána první vozidla do rukou zákazníků. Stefan Buchner, vedoucí divize nákladních vozidel Mercedes-Benz, k tomu uvádí: „Odezva zákazníků po světové premiéře v září 2016 na IAA byla vynikající. V současnosti jednáme s 20 potenciálními zákazníky z odvětví likvidace odpadu, potravinářského průmyslu a logistiky. Zkušebním provozem malé série nyní rychle učiníme další kroky směrem k novému velkosériově vyráběnému produktu, který začneme dodávat do roku 2020.“

Mercedes-Benz Urban eTruck

Pohled na vozidlo Mercedes-Benz Urban eTruck.

Nulové emise, tichý provoz a užitečná hmotnost 12,8 t jsou hlavními přednostmi vozidla Urban eTruck, které nabízí přesvědčivý koncept z hlediska hospodárnosti a ochrany životního prostředí. Nejprve bude zákazníkům v Německu – a později také v dalších evropských zemích – předán nízký dvouciferný počet vozidel. Vozidla budou u zákazníků plnit reálné přepravní úkoly. Cílem je pokračovat v optimalizaci konceptu elektricky poháněného nákladního vozidla a nastavení jeho systémů na základě reálného provozu a požadavků ve spolupráci se zákazníky. V rámci testů budou inženýři například pečlivě sledovat chování vozidla ve směnném provozu, doby nabíjení, režim provozu akumulátorů i možnosti dojezdu.

Elektricky poháněná vozidla s celkovou hmotností 18 a 25 tun budou vybavena chladírenskou, skříňovou, nebo valníkovou nástavbou. Vozidla budou poskytnuta zákazníkům k užívání po dobu dvanácti měsíců, a to včetně speciálního nabíjecího zařízení, které zohledňuje specifické požadavky u těchto nákladních vozidel. Veškerý servis bude zajišťovat oddělení jízdních zkoušek divize Mercedes-Benz Trucks. Během uvedeného období budou shromažďována data o jízdních výkonech, provozních vlastnostech a způsobech používání, přičemž získané poznatky budou porovnávány s očekávánými parametry našeho vývoje.

Urban eTruck je součástí rozsáhlé ofenzivy divize Daimler Trucks v oblasti elektrického pohonu. V roce 2017 bude v globálním měřítku uvedena do provozu také malá série lehkých užitkových vozidel Fuso eCanter s elektrickým pohonem. Vybraným zákazníkům v Evropě, Japonsku a USA bude předáno 150 vozidel. Daimler Trucks tak pokrývá různorodou škálu oblastí pro následné nasazení elektricky poháněných nákladních vozidel na celém světě.

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud