Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nejlepší aplikace pro navigace a mapy – kromě Google Map

Jakub Fišer 09.07.2022

Aplikace map a GPS navigací patří k nejpoužívanějším službám na smartphonech. A zdaleka už není řeč jenom o dopravě autem – mapy v telefonu používají i chodci, cyklisti, případně cestující městskou hromadnou dopravou. Google Mapy zná snad každý, které další aplikace tohoto typu byste ale měli vyzkoušet a proč?

Waze

Technicky vzato jde o mapy od Googlu, ale s vylepšením pro motoristy. Aplikace Waze totiž nabízí unikátní typ komunikace mezi uživateli. Svým kolegům za volantem totiž můžete nahlásit nehodu a s ní spojené zpomalení, kameru měřící rychlost nebo také policejní hlídku. To vše v reálném čase, díky čemuž je z Waze nejen “aplikace obsahující mapy”, ale cenný pomocník při delších i kratších cestách za volantem.

Mapy.cz

Často skloňované v seznamech nejlepších navigačních aplikací – má to ale i jiný důvod než jen vlastenecký? Ano, Mapy.cz od Seznamu jsou skutečně velmi vhodnou aplikací při cestování po České republice (ale samozřejmě i mimo ní). Kromě běžného a satelitního zobrazení nabízí i zimní nebo turistické mapy připomínající archaické atlasy. Uživatelé si pochvalují zejména širokou databázi cyklostezek a v nedávné aktualizaci také přibyla možnost nahlašovat události na silnici, jako to umí Waze.

Sygic

Mapy od Sygic bojovaly v roce 2008 o post nejlepší navigační aplikace s Googlem. Aplikace je kompletně v češtině, rovnou vám nabídne stáhnout mapu vaší země pro offline použití (data pro ČR mají necelých 150 MB) a navigace Sygic nabízí i sympatický pohled navigace “z první osoby”. Kromě toho zaujme třeba i funkce nejlevnějších čerpacích stanic v okolí, díky čemuž můžete v dnešní době ušetřit nějakou tu korunu.

Všechny zmíněné aplikace jsou dostupné pro telefony s Androidem i iOS a to zcela zdarma. Kromě toho mají všechny zmíněné služby podporu palubních auto-systémů Apple CarPlay a Android Auto

Zdroj: Autorský text, Google


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud