Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nová kamera Axis pro venkovní instalaci

redakce 11.12.2013

Axis představuje PTZ kameru s inovativním designem a rozlišením HDTV 1080p, která splyne s okolím.

Kopulová síťová kamera AXIS P5415-E je nejnovějším přírůstkem do nové řady kamer s funkcí otáčení/náklonu/přiblížení (PTZ – pan/tilt/zoom) připravených pro venkovní instalace na stěny, jejichž estetické provedení je navrženo tak, aby mohlo ladit s budovou. Cenově atraktivní kupolové PTZ kamery mají rozlišení HDTV 1080p s 18× optickým zoomem a jsou navíc vybaveny systémem otáčení a naklánění s přímým pohonem, jenž zaručuje mechanickou odolnost. Ideální využití této kamery je ve městech a obvodovém dohledu, parkovacích domech a školních hřištích.

p5414e-front-1304-hi-low-nahled

Konstrukce kamery AXIS P5415-E opouští tradiční způsob montáže na stěnu pomocí příslušné úchytky a umožňuje tak, aby se stala součástí budovy. Vestavěná montážní úchytka navíc přináší úsporu nákladů, protože není nutné pořizovat samostatné montážní příslušenství a montáž na stěnu je snadnější a rychlejší. Kameru je navíc možné snadno natřít na stejnou barvu jako budovu, aby její instalace byla ještě více estetická a nenápadná.

PTZ kamera AXIS P5415-E je spolehlivá a vyžaduje minimální údržbu. Systém ovládání otáčení a náklonu je odolný a vysoce účinný, protože neobsahuje mechanické součásti, jako jsou řemeny nebo převody s ozubenými koly. Tato kamera je přímo napojena na hnací hřídele dvou motorků – jeden slouží pro otáčení a druhý pro naklánění kamery. Model AXIS P5415-E má také snímací senzor s vysokou světelnou citlivostí, díky němuž dokáže poskytovat lepší obraz než mnoho jiných PTZ kamer s rozlišením HDTV 1080p i při nevyhovujících světelných podmínkách.

p54-14e-15e-blue-building-cropped-low-nahled

Kamera AXIS P5415-E – stejně jako její předchůdkyně AXIS P5414-E s rozlišením HDTV 720p – má integrované stínítko proti slunci, které je navrženo tak, aby jej bylo možné snadno sejmout, a zákazníci jej tak mohou snadno natřít na barvu, která bude ladit s místem instalace. Skloněný tvar stínítka navíc pomáhá tomu, aby kamera odolala pokusům vandalů o jeho stažení. Kamera obsahuje skrytou propojovací skříňku, jež umožňuje připojení obousměrného audia, čtyř konfigurovatelných vstupů a výstupů pro připojení externích zařízení, slot pro paměťové karty a možnost zvolit napájení buď 24 V DC nebo přes síť Ethernet pomocí protokolu Power over Ethernet Plus (IEEE 802.3at).

Aby se plně využila možnost kamery AXIS P5415-E otáčet se v úhlu 270°, lze ji rovněž namontovat na roh budovy pomocí rohové montážní úchytky a získat tak širokou oblast pokrytí a využít velký 18× optický zoom pro detailní dohled s rozlišením HDTV 1080 (1920×1080 pixelů). Kamera navíc podporuje funkci Advanced Gatekeeper, která jí umožňuje automaticky se otáčet, naklánět a zoomovat na předem definované místo, jakmile bude v takové oblasti detekován pohyb. Kamera AXIS P5415-E je již nyní dostupná prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis za doporučenou maloobchodní cenu 46 145 Kč.

Další vlastnosti kamery AXIS P5415-E:

  • Podpora profilu H.264 Main Profile pro účinnou kompresi videa, jež zachovává kvalitu obrazu a současně minimalizuje nároky na šířku pásma a kapacitu úložného zařízení. Dalšími podporovanými kompresními formáty jsou H.264 Baseline Profile a Motion JPEG.
  • Funkce snímání obrazu ve dne i v noci, která využívá automaticky vypínatelný filtr infračerveného záření, což umožňuje snímat barevný obraz ve dne, a za špatných světelných podmínek zobrazovat vysoce kvalitní černobílé video.
  • Inteligentní funkce pro práci s obrazem, jako například detekce pohybu ve videu, funkce Advanced Gatekeeper a detekce zvuku, jakož i podpora přídavných aplikací vznikajících v rámci platformy pro tvorbu aplikací pro kamery AXIS AXIS Camera Application Platform.
  • Připraveno pro venkovní instalace – třídy ochranného krytí IP66 a NEMA 4X zajišťují ochranu proti prachu, dešti, sněhu a korozi.

Kamera AXIS P5415-E má podporu v nejširší základně v daném oboru, která nabízí software pro správu a řízení videa prostřednictvím Partnerského programu společnosti Axis pro vývoj aplikací Axis Application Development Partner Program, AXIS Camera Station s doplňkem AXIS Camera Companion. Kamera má dále podporu systémů AXIS Video Hosting System a ONVIF umožňujících snadnou integraci kamerového systému. 

Zdroj: TZ Axis.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud