Menu
CHIP Speedtest

Aplikace pro řidiče: přehledný rychloměr pro Android

03.08.2020 18:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Aplikace pro řidiče: přehledný rychloměr pro Android

Většina ukazatelů rychlosti v automobilech neměří přesně. Pokud by vás zajímala přesnější hodnota vaší aktuální rychlosti při jízdě, zkuste to s aplikací Speed View GPS Pro. Uživatelé Androidu si ji navíc aktuálně mohou stáhnout zdarma.

Displeje nebo analogové ukazatele rychlosti v automobilech v závislosti na výrobci mohou ukazovat až o 10 km/h více, než je reálná rychlost. Praktická aplikace pro Android může pomoci, pokud chcete vidět svou skutečnou rychlost.

Speed View GPS Pro využívá satelitní data čili hodnota aktuálně naměřené rychlosti by měla být poměrně přesná a hned tedy víte, zda ještě jste v rychlostním limitu. Aplikace může také přesvědčit díky líbivému designu a všestranným možnostem přizpůsobení.

Stáhněte si: Speed View GPS Pro

speedview-logo

Plná verze: Speed ​​View GPS Pro - Android App 1.4.37

CHIP hodnotí Dobrý

Se „Speed ​​View GPS Pro“ využijete svůj chytrý telefon Android jako digitální rychloměr. Nijak drahá plná verze (22 Kč) je v současné době k dispozici zdarma.

Stáhněte si

 

Výhody
vysoká přesnost
možnost nastavení různých způsobů zobrazení rychlosti
použitelné v autě i na kole
Nevýhody
vysoká spotřeba akumulátoru

Speed View GPS Pro pro Android: více než jen tachometr v mobilu

speedview1

Přesné měření přes GPS a přehledné zobrazení aktuální rychlosti.

Speed View GPS Pro dokáže víc, než jen zobrazit aktuální rychlost. Pomocí appky získáte také informace o vaší přesné poloze. Je také možné rozlišovat dopravní prostředky. V závislosti na tom, zda jedete autem nebo na kole si můžete vybrat přizpůsobení displeje. Aplikace také umí přepínat mezi jednotkami km/h a mph.

Nabídka možností je skryta na levé straně obrazovky. Pro její úplné zobrazení tam musíte najet prstem, poté se vám zobrazí všechny možnosti. Najdete tam také volbu kompletního ukončení aplikace.

Zaznamenávat lze i trasy

Po příjezdu do cíle si trasu můžete znovu vykreslit na mapě a k tomu si zobrazit užitečné informace, jakými jsou její celková délka nebo průměrná rychlost. Příjemně překvapí, že pokud se pohybujete po stejné trase častěji, můžete si ji uložit a exportovat jako soubor GPX.

Protože je aplikace závislá na GPS signálu, pokud se pohybujete například v tunelu, hodnota je velmi nepřesná. To samé platí pro akceleraci nebo brzdění, kdy se hodnota zobrazuje se zpožděním. Největší přesnosti dosahuje při konstantní rychlosti anebo pomalých změnách.

Skvělý doplněk k rychloměru v autě

Aplikace má několik zajímavých funkcí, ale berte ji spíš jako alternativu k vestavěnému rychloměru v autě. Zpoždění při změnách je matoucí, je třeba myslet na připojení mobilu k dobíjecímu adaptéru, jinak velmi rychle vyčerpá veškerou kapacitu akumulátoru smartphonu. Zajímavé může být sledovat různé jízdní režimy anebo vyhodnocovat parametry, pokud například dojíždíte po stejné trase pravidelně do zaměstnání.

mohlo by vás také zajímat: hackerský útok zasáhl výrobce gps zařízení garmin


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení