Menu

Google plánuje novou funkci pro Android: čím nás chce překvapit

24.11.2020 12:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Google plánuje novou funkci pro Android: čím nás chce překvapit

Google plánuje novou funkci pro Android: čím nás chce překvapit | foto: Google Play/Digitální rovnováha

Zdá se, že Google začíná více myslet na životy a zdraví svých uživatelů, a plánuje rozšířit aplikaci "Digital Wellbeing/Digitální rovnováha" o novou funkci. V plánované verzi byste měli objevit rady, jak novou funkci nastavit, aby vás chránila například při sledování displeje za chůze.

Google uvolnil nejnovější beta verzi aplikace "Digital Wellbeing", česky označenou Digitální rovnováha, s označením 1.0.342229637. I když na první pohled nebyly v aktuální verzi představeny žádné inovace, kód obsahuje odkazy na novou funkci, která je zjevně plánována do budoucna. Zjistili to analytici z Xda-Developers, kteří se pokusili funkci aktivovat manuálně.

Funkce "Heads Up" se nachází v sekci "Reduce Interruptions". Pokud si přejete tuto funkci aktivovat, je potřeba klepnout na její název. Poté se spustí obrazovka se základními informacemi. Pokud dále klepnete na tlačítko "Next", spustí se režim nastavení funkce.

Pokud je nová funkce aktivována, uživatelé obdrží oznámení v okamžiku, kdy používají svůj mobil za chůze nebo jiném pohybu. Mimo jiné je jim připomenuto, že by se také měli starat o to, co se děje kolem nich.

"Heads Up": buďte opatrní při používání smartphonu při chůzi

googlewellbeing100

Funkce "Heads Up" má varovat uživatele při používání smartphonu za chůze. | Zdroj: Xda-Developers

Kromě připomenutí větší pozornosti a obezřetnosti na provoz v blízkosti chce Google dosáhnout toho, aby uživatelé mobily při chůzi nejlépe vůbec nepoužívali. Zvlášť nebezpečné je, pokud kromě poslechu hudby navíc ještě sledují displej telefonu: při přecházení vozovky anebo pohybu v rušném dopravním provozu se tak velmi snadno přehlédne bezprostřední nebezpečí.

Aby se aplikace "Heads Up" dala použít, je potřeba jí povolit přístup k informacím o sledování polohy a pohybu uživatele.

Funkce ještě není dokončena a stále se nachází ve vývojové fázi. Přestože to vypadá, že už je blízko stavu plné funkcionality, uživatelé k ní prozatím nemají přístup. Je ale možné, že bude brzy uvolněna v testovacím kanálu verze beta.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.