Menu

Inovativní launcher pro Android: aplikace, která kompletně mění vzhled systému

13.10.2020 17:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Inovativní launcher pro Android: aplikace, která kompletně mění vzhled systému

Inovativní launcher pro Android: aplikace, která kompletně mění vzhled systému | foto: Ratio

Domovské obrazovky Androidu jsou už roky navrhovány velmi volně a zpravidla si je výrobci přizpůsobují podle svého. Aplikace Ratio dá uživatelskému rozhraní stylový vzhled a k tomu ještě nějaké funkce navíc.

Pokud hledáte změnu pro svou monotónní domovskou obrazovku smartphonu s Androidem, Ratio ji dokáže zcela proměnit a nabídnout všechny důležité funkce v minimalistickém rozhraní. Předchozí domovská obrazovka a další stránky se sbírkou aplikací jsou nahrazeny dvěma jednoduchými stránkami.

Pod položkou "Root" najdete základní funkce vašeho mobilního telefonu. Přes vyhledávání nebo klepnutím můžete provádět základní funkce jednu po druhé, aniž byste museli přepínat na jednotlivé aplikace. Můžete nastavit časovač, použít kalkulačku nebo zkontrolovat svůj kalendář. Další aplikace smartphonu najdete v automaticky seřazených kategoriích aplikací. Minimalistický design nepoužívá barvy, na co je potřeba si zvyknout. Připomíná spíš futuristické ovládací centrum.

Stáhněte si: Ratio

ratio-logo

Ratio - aplikace pro Android 3.3.2

CHIP hodnotí Dobrý

Aplikace nahradí váš klasický launcher pro Android a promění vaši domovskou obrazovku na praktické ovládací centrum.

Stáhněte si

 

Výhody
výjimečný design
praktické widgety pro nedůležitější úkoly

Ratio: tmavý režim, světlý režim, sluneční režim

ratio1

Ratio launcher nabízí jednotné a stylové rozhraní domovské obrazovky Androidu. | Zdroj: Google Play/Ratio

Grafické rozhraní Ratio je velmi kontrastní a nabízí také vlastní "sluneční režim" pro lepší ovladatelnost na přímém slunečním světle. Naopak u zařízení osazených OLED displejem zajišťuje tmavý režim delší výdrž na akumulátor.

Ratio je k dispozici bezplatně a po dlouhou dobu byl přístupný pouze testerům beta verze. Bezplatná aplikace je bez reklam a nabízí vysoký standard ochrany dat. Brzy by měly být uvolněny také verze Tree, která bude mimo jiné sdružovat všechny nejpoužívanější komunikátory, a Pro. U nich se už ale počítá s předplatným. Uživatelská data aplikace ukládá lokálně a pro převod aplikací do systému automaticky tříděného seznamu se vyžaduje výslovný souhlas.

Funkce namísto barev

Každý, kdo je otevřen novým nápadům, bude aplikací Ratio příjemně překvapen. Je důkazem, že domovská obrazovka Androidu může být navržena minimalisticky a funkčně. Na některých místech je ale stále patrné, že projekt čerstvě opustil fázi testování beta verze.

mohlo by vás také zajímat: praktická funkce pro android – čekání na přihlášení operátora převezme asistent

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.