Menu

Samsung, Huawei i další: nezvládají držet krok

17.02.2020 20:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Samsung, Huawei i další: nezvládají držet krok

Samsung, Huawei i další: nezvládají držet krok | foto: CHIP

Ať už jde o Samsung, Huawei nebo OnePlus, většina velkých výrobců smartphonů spoléhá na mobilní operační systém Android. Pokud jde ale o výkon, jsou mezi zařízeními významné rozdíly.

Podíváme se na deset nejrychlejších smartphonů s Androidem. Při nákupu nového smartphonu je jedna věc určitě důležitá. Je to jeho výkon. Rozhoduje nejen o rychlosti zařízení, ale také o jeho potenciálu pro dlouhodobější používání a hladkém spouštění náročnějších aplikací, ke kterým patří hraní her a zpracování fotografií.

Rostoucí množství uložených dat, nové aktualizace softwaru a každá další stažená aplikace, to vše výkon ovlivňuje a postupně využívá i rezervy zařízení. Jak rychle telefon reaguje a jak hladce funguje při zátěži lze mimo jiné otestovat i pomocí benchmarků.

Jednou z klasických a používaných aplikací z této kategorie je benchmark AnTuTu. Porovnává různé hodnoty. Hodnotící kriteria zahrnují výkon operační paměti (RAM), procesoru (CPU/SoC) a grafického čipu (GPU). Číselný údaj, který z těchto výpočtů vyplývá, ukazuje, jak rychle smartphone skutečně funguje. Čím vyšší je dosažená hodnota, tím lepší je skóre smartphonu v top 10. Celkovou kvalitu zařízení samozřejmě ovlivňuje i řada dalších faktorů. Je to např. použitý akumulátor a jeho parametry, displej, kamera a obecné vybavení mobilního telefonu.

Nejrychlejší Android Smartphony za období leden 2020

antutujanuary

Top 10 nejrychlejších telefonů s Androidem podle srovnání benchmarku AnTuTu v lednu 2020.

Čtěte dále → Top 10 nejrychlejších mobilů a benchmarky ke stažení

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení