Menu

Tip pro chytré televizory: restart modelů založených na Androidu pomocí dálkového ovladače

02.07.2021 12:00 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Tip pro chytré televizory: restart modelů založených na Androidu pomocí dálkového ovladače

Tip pro chytré televizory: restart modelů založených na Androidu pomocí dálkového ovladače | foto: StockSnap/Pixabay

Pokud se u chytrých televizorů založených na Androidu vyskytnou nějaké problémy, většina uživatelů je vyřeší prostým odpojením napájecího kabelu.

U chytrého televizoru se při jeho provozu mohou vyskytnout různé problémy: například ztráta síťového připojení, nereagující aplikace nebo pomalé grafické rozhraní. Pokud něco takového nastane, většina uživatelů sáhne po jednoduchém řešení, a to vytažením televizoru ze zásuvky. Vypnutí zařízení pomocí tlačítka pro vypnutí na dálkovém ovladači pochopitelně problém nevyřeší, protože televizor se pomocí něj jen uspí.

Existuje ale i možnost televizor pomocí ovladače restartovat. Chcete-li to provést, stiskněte tlačítko »Domů« na dálkovém ovládání, pomocí kláves se šipkami přejděte na symbol ozubeného kola a otevřete nabídku »Nastavení«. Položka »Restartovat« je uvedena v seznamu možností pod »O zařízení«. Vyberte tuto položku a televizor se restartuje.

tip-restarttv

Restart smart TV není potřeba provádět hned tou nejjistější metodou, vytažením zásuvky. Lze to i šetrněji prostřednictvím dálkového ovladače. | Zdroj: Sony

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení