Menu

Update pro uživatele Androidu: hned několik špičkových funkcí pro smartphony

01.03.2021 07:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Update pro uživatele Androidu: hned několik špičkových funkcí pro smartphony

Update pro uživatele Androidu: hned několik špičkových funkcí pro smartphony | foto: PhotoMIX Company/Pexels

Google uvolňuje velkou aktualizaci pro zařízení s Androidem. Nejnovější verze obsahuje několik nových funkcí, na které mnoho uživatelů smartphonů dlouho čekalo. Zkrátka nepřijdou ani řidiči, kteří používají Android Auto.

Ve svém blogovém příspěvku Google oznámil, že uvolňuje několik nových funkcí, které se k uživatelům dostanou prostřednictvím aktualizace systému. Budou se k uživatelům dostávat postupně, tak jak jsme zvyklí v souladu s politikou postupného šíření updatu. Kromě tmavého režimu pro Mapy Google se novinky týkají také hesel, aplikace Android Auto a dalších.

V aplikaci Zprávy si uživatelé budou moci odeslání jednotlivých položek naplánovat. Ve chvíli, kdy budete mít na svém zařízení nejnovější verzi aplikace, můžete vytvořit novou zprávu jako obvykle. Poté stisknete tlačítko Odeslat a zobrazí se dialog, ve kterém si budete moci zadat čas, kdy má zpráva odejít k příjemci.

messages-logo

Zprávy Google - aplikace pro Android 5.9.009

CHIP hodnotí Dobrý

„Zprávy“ jsou alternativou společnosti Google k běžným aplikacím pro SMS a mají velké množství dalších funkcí.

 

Správce hesel a Google asistent

googleassistant

Asistent Google by měl nově reagovat i na větší vzdálenost včetně režimu, kdy je smartphone uzamčen. Novinky přináší i Android Auto, radost z nich budou mít hlavně pasažéři. | Zdroj: Assistant.google.com

Další novou funkci lze najít ve správci hesel Google. V prostředí Androidu si můžete ve svém Google účtu ukládat hesla pro snazší a rychlejší přístup do služeb a aplikací prostřednictvím automatického doplňování. Google nyní integruje funkci prověřování hesla (Password Checkup) do zařízení s Androidem 9 a vyšším. Tato funkce prověří vaše hesla v databázi kompromitovaných uživatelských přístupů a pokud zjistí, že vaše heslo je také postiženo, upozorní na to a doporučí postup, jak heslo změnit.

Google asistent bude uživatelům lépe naslouchat. Po aktualizaci bude přijímat pokyny na větší vzdálenost, a to i v případě, kdy je zařízení uzamčeno.

Update pro Android Auto

Nové funkce pro aplikaci Android Auto by vám měly především zpříjemnit jízdu. Můžete si nastavit pozadí podle vlastního přání a zvolit si s širokého výběru, inspirovaného také tématikou motorismu. Další inovace je určena více pro spolucestující, než samotného řidiče: mohou si hlasově aktivovat hry.

Na úvodní obrazovce bude možné používat zkratky, které zrychlí přístup například ke kontaktům. Asistent bude využitelný také k provádění různých úkolů, například zobrazení předpovědi počasí, nebo vzdálenému ovládání teploty jednoduchým dotykem na displej ve voze nebo na smartphonu. Pro vozidla osazená širokoúhlým displejem bude možné využít režim rozdělené obrazovky, na které se zobrazí například Mapa Google a prvky pro ovládání audia.

androidauto

Android Auto – Google Maps, Media & Messaging

CHIP hodnotí Dobrý

Sada aplikací pro použití v automobilu. Usnadňuje ovládání řady funkcí pomocí asistenta a obsahuje mnoho možností ovládání a nastavení, které usnadňují jízdu a jsou jinak dostupné na smartphonu.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.