Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nový PlayStation 5 už příští rok? Sony údajně chystá hubený model s neobvyklou funkcí

Jakub Fišer 21.09.2022

Herní konzole PlayStation 5 letos v listopadu oslaví druhé narozeniny. Situace kolem konzole se moc nezměnila – stále jde o nedostatkové zboží. Na příští rok jsou však v plánu hned dva nové modely, které nabídku pořádně rozředí.

Kapitoly článku

Podle informací serveru GameSpot by měla příští rok, tedy 2023, dorazit upravená verze základního PlayStationu 5, která nabídne vcelku revoluční prvek, a sice odnímatelnou Blu-ray mechaniku. Údajně je tato verze herní konzole ve vývoji již od listopadu 2020, kdy vešla do prodeje první iterace PS5.

PlayStation 5 Slim

Jde-li o to, jak bude technicky zařízení zpracováno, disková jednotka by měla být dodávána odděleně a vyvedena má být v příhodném designu ke konzoli samotné. Propojit s herní stanicí ji pak budete moci pomocí USB-C kabelu.

Jiné úniky však hovoří o tom, že Sony plánuje také obligátní “hubenou revizi” s přídomkem “Slim”, jako tomu bylo již u PlayStation 2, 3 i 4. Jinde se ale dočtete, že dvě nová PSka nebudou, alebrž jde o jedno a to samé zařízení. Ergo by to znamenalo, že Sony vyrobí hubenější nové PlayStation 5, ke kterému půjde připojit odnímatelná Blu-ray mechanika. Cenu tohoto zařízení v tuto chvíli neznáme.

PlayStation 5 Pro – kdy vyjde?

Podle insidera Toma Hendersona však nedojde k představení žádné vylepšené varianty PlayStation 5 Pro. To znamená, že Slim verze bude disponovat stejnými vnitřnostmi, jako aktuální verze. Nabízí se tedy otázka, kdy se konečně dočkáme vyhlíženého modelu Pro, který má přinést vyšší výkon a nové funkce. V tuto chvíli stále platí předpoklad pro rok 2024 nebo 2025.

Aktuálně je na českém trhu dostupný model s Blu-ray mechanikou a digitální edice bez mechaniky. Nové ceny po globálním zdražení činí 14 490 Kč, respektive 11 790 Kč za digitální edici (ceny jsou uvedeny včetně DPH). V Česku však tyto modely vůbec není možné sehnat a cena ojediněle dostupných kusů se pohybuje spíše kolem 17 až 20 tisíc korun.

Zdroj: GameSpot, Heureka


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud