Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Oblíbené Apple Watch budou stát jako nový iPhone: o kolik zdraží nové chytré hodinky?

Jakub Fišer 01.08.2022

Již od ledna slýcháme o tom, že letošní generaci iPhonů s pořadovým číslem 14 potká rapidní zdražení, v průměru cca o 100 dolarů (asi 2400 korun bez daně). Jenomže výrobce z kalifornského Cupertina chystá i celkem překvapivý cenový skok u chytrých hodinek.

Kromě nových iPhonů 14 (model 14, 14 Max, 14 Pro a 14 Pro Max) má Apple letos v plánu uvést také novou generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Experti se shodují, že letos se dočkáme dvou až tří modelů.

Apple Watch zdraží

Půjde o základní Apple Watch Series 8, které budou navazovat na loňskou sérii a dle všech dostupných informací nabídnou velmi podobný design i funkce. Naštěstí také cena by měla zůstat stejná jako dřív. Ve hře jsou údajně i Apple Watch SE 2, pokračování levnějších, ale osekaných Apple Watch.

Zlatým hřebem by však měly být hodinky řady Edition, tentokrát s přídomkem “Rugged” (jako odolné), nebo “Pro”, jak má Apple ve zvyku u počítačů nebo mobilů. Tento model by měl nabídnout odolnější a masivnější konstrukci. S tím se pojí také očekávaný největší displej, který kdy byl na hodinkách od Applu k mání. A také velká baterie, opět snad největší v historii hodinek Apple Watch.

Apple Watch “Pro” by měly rovněž dorazit se zbrusu novým hranatějším designem, který by měl dobře ladit k iPhonům 12, 13, respektive i 14. Vcelku pozoruhodné je, že příští generace iPhonu (v tomto případě iPhone 15) by již měla dosavadní designový jazyk opustit. Apple Watch tak začnou poněkud pozdě, ale budiž.

Největší kontroverze však budí uniklá cena nových hodinek. Zatímco základní Watch Series 8 vyjdou opět na zhruba 11 až 12 tisíc korun včetně DPH, Pro se dostane až na 25, nebo rovnou 30 tisíc korun včetně daně (vycházíme přitom ze spekulované ceny 900 až 1000 dolarů). Vyšší cena rovněž znamená, že Apple bude muset vytáhnout z rukávu i lepší fitness tracking, aby se vyrovnal podobně drahým přístrojům od Garmin a podobně.

Zdroj: PhoneArena, Bloomberg


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme