Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Osobní cloud pro fotografy od Zoneru

Pavel Trousil 28.06.2018

Program pro správu a editaci fotetografií Zoner Photo Studio X přináší v letní aktualizaci nové osobní online úložiště Zoner Photo Cloud zaměřené na potřeby fotografů. Prvních 5 GB je zdarma pro každého uživatele.

Kapitoly článku

Zoner Photo Cloud  je navržen speciálně pro práci s fotkami, ale nahrávat na něj lze libovolné typy souborů. To znamená, že přímo na Zoner Photo Cloudu můžete s minimálním zpožděním upravovat RAW soubory a zároveň nahrávat do úložiště videa v jakémkoliv formátu, nebo například dokumenty popisující výlet či audionahrávky z akcí.

cloud1-nahled

Při práci na cloudu se ZPS X chová inteligentně - stahuje jen to, co je potřeba (například náhled nebo popis) a využívá vyrovnávací paměti. Výsledkem je, že práce s fotkami je podobně pohodlná, jako kdyby byly uloženy na místním disku (záleží na rychlosti připojení). Při tom všem není potřeba uchovávat kopii fotoarchivu na lokálním disku.

cloud4

S cloudem se plně uplatní optimalizace ZPS X pro nedestruktivní úpravy. Jednoduše řečeno, ZPS sice musí fotku z cloudu stáhnout, ale nemusí ji po úpravě zpátky celou nahrávat - odešle jen informace o provedených změnách. To může v běžné domácnosti (s pomalým uploadem) znamenat úsporu i desítek vteřin vteřin na jednu fotografii. Zoner Photo Cloud dále samozřejmě podporuje i klasické úpravy v Editoru.

 

Kontrolované sdílení

Zoner Photo Cloud není nástrojem pro hromadné sdílení fotoarchivu a nekříží se tak s online galerií Zonerama. Složky v cloudu lze ale snadno sdílet s dalšími uživateli ZPS X, typicky s příbuznými nebo kolegy v práci. Sdíleným složkám lze omezit velikost - uživatel tak získá kontrolu nad využitím zakoupeného prostoru.

cloud2-nahled

Veškerý přenos dat je šifrovaný pomocí SSL certifikátů a zabezpečený proti odposlechu. K datům mají uživatelé (a všichni s kým složku nasdíleli) přístup pouze prostřednictvím Zoner Photo Studia X. Tím je podle Zoneru vyloučen únik prostřednictvím cizích aplikací a také nehrozí zašifrování dat vyděračským ransomware. Proti náhodnému smazání chrání Koš, odkud lze data kdykoliv do 30 dní obnovit. Uživatelská data jsou uložena na serverech v České republice na několika oddělených úložištích v zabezpečených serverovnách sesterské divize Czechia, která má s poskytováním webových a cloudových služeb již přes 20 let zkušeností

 

5 GB zdarma

Základní tarif s kapacitou 5 GB dostane každý předplatitel  ZPS X zdarma bez časového omezení. Za tarify s vyšší kapacitou se připlácí a lze je zakoupit přímo z prostředí Zoner Photo Studia X. Plná verze programu ZPS X včetně základního plánu Zoner Photo Cloudu s kapacitou 5 GB je ke stažení a vyzkoušení na 30 dní zdarma na adrese www.zoner.cz.

cloud3


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud