Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Pro fanoušky hororu: Disney+ láká na říjnovou nabídku děsivých premiér

Jakub Fišer 19.09.2023
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

Streamovací platforma Disney+ se už pomalu ale jistě připravuje na příští měsíc, který se ponese ve znamení děsu, mrazivých příběhů a nechvalně známých lekaček. Posledního října se totiž slaví Halloween, anglosaský svátek, který v posledních letech více méně přechází i k nám. Disney+ zveřejnilo strašidelnou nabídku na říjen a my jsme pro vás vybrali ty nejlepší filmy a seriály, které stojí za to zhlédnout.

Kapitoly článku

Nikdo tě nezachrání (22. září)

Již tento pátek Disney+ přinese očekávaný sci-fi horor Nikdo tě nezachrání (v originále No One Will Save You) z produkce Hulu. Film má mimozemskou tematiku, údajně si bere to nejlepší ze starých hororů jako Blízká setkání třetího druhu a podobně. Stojí za ním režisér a scénárista Brian Duffield, který již několik lehkých hororů natočil.

Zdroj: 20th Century Studios / YouTube

Kostlivec (11. října)

V polovině října dorazí na Disney+ hororový film Kostlivec (v originále Boogeyman), který měl premiéru v českých kinech již v červnu. Na Česko-Slovenské filmové databázi si drží solidní hodnocení 62 % a 99minutová stopáž slibuje příjemnou, sic nenáročnou podívanou. Za příběhem stojí mistr hororu Stephen King, předlohou pro scénář totiž byla jeho stejnojmenná povídka.

Zdroj: Falcon / YouTube

Husí kůže (13. října)

Série Husí kůže (v originálně Goosebumps) je hororovým divákům dobře známá. Seriál z 90. let minulého století doplnily dva filmy z roku 2015 a 2018. Příběh spisovatele R. L. Stina ožije znovu v remaku původního seriálu, který produkuje Disney spolu s Hulu. Celá série by měla mít 10 epizod s 30minutovou stopáží, hned v pátek 13. října dorazí prvních 5 epizod, další epizoda pak každý pátek.

Zdroj: Disney Plus / YouTube

Vlkodlak: Noční lovec (20. října)

Na konci října, jen 10 dní před Halloweenem, dorazí na Disney+ speciálně upravená barevná verze hororového fantasy Vlkodlak: Noční lovec, které Disney uvedlo již v říjnu loňského roku. Režisér Michael Giacchino láká na tvrdou inspiraci dávnými hororovými filmy, ale s kořením moderní kinematografie, jako jsou kvalitní CGI efekty. Zajímavě vypadá také stopáž 54 minut.

Zdroj: Disney+, ČSFD


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbitVšechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud