Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Proč je nový iPhone 14 žlutý? A koho zajímají předražené „jarní“ doplňky?

Jakub Fišer 08.03.2023

Apple už tak trochu podle tradice uvedl v březnu do prodeje nové doplňky a novou barevnou variantu iPhonu. Oživení portfolia a snahu přimět zákazníky k utrácení Apple schovává za „vítání jara“. Zajímají ale jarní novinky Applu vůbec ještě někoho?

Kapitoly článku

Jarní novinky Applu byly vždy tak trochu „na vedlejší koleji“. Povětšinou šlo o produkty, které sice generují zisk, ale v podzimní konkurenci nových Maců a vrcholných iPhonů by zbytečně zapadly. Takovým typickým příkladem je iPhone SE.

Banánový iPhone 14

Ten však letos Apple neuvedl. Hlavním hřebem se stal iPhone 14 a 14 Plus v novém barevném provedení. Žlutá je dobrá, vcelku poutavá – jako své značkové barvy ji používá třeba čínské Realme nebo levnější odnož Xiaomi jménem Poco. Ale chtěli byste si koupit žlutý iPhone?

Pokud jste odpověděli záporně, nemusíte se bát, že byste byli sami. Apple totiž zkoušel zařadit žlutou do základních barev iPhonu již v minulosti. A vždy to dopadlo špatně – v doprodejích se totiž stabilně objevují se zajímavou slevou ty nejbizarnější barvy, právě jako žlutá.

Nehledě faktu, že o podporu prodejů mizerného iPhonu 14 Plus se určitě nepostará barva, kterou skoro nikdo nechce. Nutno uznat, že vloni nebo předloni měl Apple lepší vkus. V rámci jarních novinek představil v roce 2021 fialovou edici pro iPhone 12 a 12 mini, vloni pak osvěžil iPhone 13 a 13 Pro dvěma odstíny zelené.

Řemínek za 3 tisíce

Ale kromě nového banánového iPhonu 14 a 14 Plus Apple uvedl ještě nové příslušenství. Konkrétně jde o silikonové kryty pro iPhone 14 v barvách kanárkově žlutá, olivová, blankytná a fialková. Každý podporuje nabíjení MagSafe a stojí 1490 Kč včetně DPH.

Jarní novinky mají i hodinky Apple Watch. Silikonové řemínky ve velikostech 41 a 45 mm se nyní také prodávají v barvě olivová, blankytná a ještě jasně oranžová. Bez ohledu na velikost stojí 1490 Kč. Novou barvu má i pletený navlékací řemínek (jasně oranžová, olivová a mlžně fialová), který ale stojí rovnou 2990 Kč i s daní.

Zdroj: Autorský text, Apple


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud