Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Samsung Galaxy S9 Plus: Výrobní náklady

Josef Mika 21.03.2018

Galaxy S9 Plus je dosud nejdražší smartphone společnosti Samsung - nejen z hlediska prodejní ceny, ale i kvůli výrobním nákladům. Na současném trhu smartphonů je dražší pouze iPhone X od Applu.

Galaxy S9 Plus je výrobně nejdražší smartphone, který kdy společnost Samsung uvedla na trh. Odhalila to analýza výrobních nákladů agentury TechInsights. Analytici prozkoumali celkovou cenu všech jednotlivých částí zařízení a porovnali tyto hodnoty s ostatními modely Samsungu a se smartphony Apple iPhones 8 a iPhone X. Například Galaxy S9 Plus výrobně stojí přibližně 379 dolarů (zhruba 7900 korun), takže je asi o 10 dolarů dražší než druhý nejdražší model Samsung Note 8.
Jen Apple iPhone X je ve výrobě ještě dražší než nová vlajková loď společnosti Samsung: Za výrobu výročního iPhonu zaplatí Apple o 10 dolarů víc než Samsung za svůj Galaxy S9 Plus - kolem 390 USD, tato cena z něj dělá výrobně nejdražší smartphone, který v současné době najdeme na trhu.

Výrobní náklady: procesor a displej jsou nejdražší

Na základě ceny jednotlivých součástí lze dobře vysledovat, za co výrobci zaplatí při výrobě nejvíc peněz: Jak u iPhonu X, tak u Samsungu Galaxy S9 Plus jsou nejdražšími komponenty procesor a displej. Také srovnání mezi Galaxy S9 Plus a Galaxy S8 Plus dává jasné informace o tom, kterými šrouby otáčí Samsung nejvíce: Například náklady na fotoaparát vzrostly  z 32 až na 48 amerických dolarů. Na oplátku byl výrobce schopen ušetřit trochu peněz na displeji: Namísto 78,50 USD platí Samsung za obrazovku v S9 Plus pouze 72,50 USD. To lze vysvětlit skutečností, že inovace displeje S9 Plus byly ve srovnání s S8 Plus jen kosmetické.
Uvedené ceny udávají pouze ceny za materiál a výrobu. Náklady na marketingové strategie, výzkum a vývoj nebo prodej zde nejsou zahrnuty. Navíc externě stanovené výrobní náklady jsou vždy postavené na odhadovaných cenách. To, co výrobci smartphonů skutečně dodavatelům zaplatí, se od podobných odhadů může značně lišit.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud