Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Samsung potvrzuje konec: oblíbená řada smartphonů Galaxy Note nebude pokračovat

Jiří Palyza 14.02.2022

Do budoucna se Samsung obejde bez sice drahé, ale oblíbené řady chytrých zařízení Galaxy Note. Výrobce nyní oznámil, že v dalším vývoji této řady nebude pokračovat.

Společnost Samsung Electronics provádí největší změnu ve své strategii v oblasti chytrých telefonů za poslední roky a reorganizuje složení svých nejprodávanějších řad Galaxy S a skládacích modelů Galaxy Z. Firma plánuje ukončit výrobu řady Note a místo toho rozšířit její specifické vlastnosti na modely celého svého portfolia.

"V blízké budoucnosti se naše společnost ve své strategii zaměří na dva hlavní směry: v první polovině roku na vlajkovou loď řady S a v druhé polovině roku na inovativní řadu skládacích produktů", uvedl v rozhovoru TM Roh, který se před dvěma lety ujal vedení mobilní divize Samsungu. "Tuto strategii budeme dodržovat a usilovně na ní pracovat, dokud nedojde k dalšímu zásadnímu průlomu."

Největší světový výrobce smartphonů ve středu minulý týden představil svou nejnovější řadu Galaxy S22, jejíž nejvyšší model Ultra vybavil dotykovým perem S-Pen. Oživuje tím charakter Galagy Note, který byl typický právě velkým displejem a zabudovaným stylusem. Jeho další verzi v srpnu loňského roku už výrobce nepředstavil.

Samsung mění kurz: jak to půjde dál bez Note

note

Řada Galaxy Note už nebude dál pokračovat. | Zdroj: adrian2019/Pixabay

Roh dále uvedl, že Samsung se plně zaměří na prémiový segment, který považuje za motor svého růstu, a plánuje rozšířit vlastnosti Note na celý svůj hardwarový ekosystém Galaxy, zahrnující tablety, notebooky i chytré telefony.

"V souvislosti s covidovou situací, která ovlivnila i odvětví smartphonů, prošla tato součást průmyslu změnami, které by jindy trvaly deset let", pokračuje Roh. "Nyní vstupujeme do druhé fáze tržního růstu. Zvyšuje se poptávka po špičkových prémiových modelech, protože lidé používají mobilní zařízení déle a pro mnohem více činností, než dříve."

"Řada Note byla představena už před mnoha lety a od té doby zestárla, takže bylo jasným rozhodnutím integrovat dotykové pero S-Pen do hlavní řady S. Nahrávalo tomu i to, že se Samsung mohl v druhé polovině loňského roku spolehnout na úspěch své řady skládacích modelů", uvedl analytik IDC, Bryan Ma. "Díky skládacím telefonům se Samsungu mnohem lépe daří odlišit se od konkurence, včetně Applu, který má snahu své nové modely vždy představovat ke konci roku."

Zdroj: Bloomberg.com


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud