Menu
CHIP Speedtest

Samsung distribuuje důležité aktualizace pro Android: odstraňují kritické mezery ve smartphonech Galaxy

26.10.2019 06:10 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Samsung distribuuje důležité aktualizace pro Android: odstraňují kritické mezery ve smartphonech Galaxy

Společnost Samsung vydává říjnovou aktualizaci pro stále více modelů své řady Galaxy. Čtyři zranitelnosti jsou považovány za kritické a více než 25 dalších se řadí do skupiny vysoce rizikových. Doporučuje se rychlá instalace.

Pro jaké mobilní telefony je aktualizace už k dispozici, se dozvíte v následujícím textu. Kromě aktualizace svého prohlížeče Chrome vydal Google říjnovou aktualizaci zabezpečení i pro Android. Záplatuje všechny zranitelnosti objevené v předchozím měsíci – informace lze nalézt přímo u Googlu. Měsíční aktualizace přebírá i Samsung a přizpůsobuje je pro vlastní řadu smartphonů Galaxy. Updaty se obvykle objevují nejprve pro nejlepší modely, ale stále je dostává i mnoho starších typů.

Říjnový update záplatuje více bezpečnostních děr v operačním systému Android, ze kterých jsou čtyři kritické a více než dvě desítky vysoce rizikové. Nově objevená zranitelnost typu zero day je také záplatována. Detailní obsah říjnových záplat najdete na webové stránce Samsungu.

Samsung nyní poskytl ke stažení aktualizaci pro první smartphony Galaxy. Pro začátek to byly modely Galaxy S10 a Note 10, nyní následují Galaxy S8 a S9 včetně modelů Plus. Přehled všech modelů, které aktualizaci obdrží, najdete dále v textu.

Aby bylo vaše zařízení chráněno před zranitelnostmi, měli byste nabízené aktualizace instalovat včas. Instalace je obvykle bez nutnosti připojit smartphone k počítači. Oznámení v mobilu zpravidla informuje uživatele, že bezpečností aktualizace je k dispozici. Alternativně je možné v nastavení systému aktualizace instalovat ručně, ale myslete na to, že updaty se uvolňují v několika vlnách. Je tedy možné, že pro konkrétní model bude k dispozici později. Doporučuje se stahovat aktualizace při připojení na WiFi, často reprezentují objem dat v řádu MB, takže je dobré šetřit datové tarify.

Abyste se vyhnuli zbytečným bezpečnostním rizikům, je rozumné instalovat dostupné aktualizace zabezpečení ihned po jejich uvolnění. Nové funkce obvykle tyto aktualizace nezahrnují, ale existují výjimky. Samsung například k bezpečnostním updatům pro své top smartphony nedávno přidal nové funkce pro kameru, jako např. integrovaný QR skener.

Aktualizace řady Samsung Galaxy: tyto modely obdrží aktualizaci

galaxyupdate

Samsung uvolňuje bezpečnostní updaty pro spoustu modelů řady Galaxy. První na řadu přišly zástupci nejvyšší třídy.

Po dvou nových vlajkových modelech by aktualizace měla být brzy k dispozici i pro další typy. Na své stránce podpory Samsung informuje pro které chytré telefony pravidelně uvolňuje aktualizace zabezpečení. Měsíční aktualizace se proto objevují u následujících typů:

 • Galaxy S10 (5G), S10 Plus a S10e
 • Galaxy S9 a Galaxy S9 Plus
 • Galaxy S8, Galaxy S8 Plus a Galaxy S8 Active
 • Galaxy Note 10 (5G) a Galaxy Note 10 Plus (5G)
 • Galaxy Note 9
 • Galaxy Note 8
 • Galaxy Fold
 • Galaxy A5 (2017)
 • Galaxy A8 (2018)
 • Galaxy A50
 • Galaxy Xcover4s

Podle informací Samsungu jsou i pro další zařízení občas vydávány aktualizace zabezpečení. Patří mezi ně Galaxy A3 (2017) a Galaxy A7 (2017). Příležitostné updaty dostávají i Galaxy S7 a S7 Edge. V minulosti výrobce informoval, že bude schopen publikovat v kritických případech nepravidelné aktualizace pro jednotlivé oblíbené modely, jako např. Galaxy S6.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení