Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Tipy na Vánoce 2022: nejlepší bezdrátová TWS sluchátka do 1000 Kč

Jakub Fišer 23.11.2022

Vánoce se kvapem blíží a velkou popularitu si v posledních letech vydobyla bezdrátová TWS (tedy true wireless stereo) sluchátka. Jde o ideální příslušenství k telefonu, které pořídíte za pár tisíc, ale i za pár stovek. Jaké jsou ty nejlepší s relativně nízkým rozpočtem do 1000 Kč?

Kapitoly článku

Nutno uznat, že s cenou maximálně jedné tisícikoruny má prakticky monopol česká značka Niceboy. Sluchátka od libovolné značky v této kategorii většinou pozbývají důležité aktivní potlačení hluku (ANC), mají ale nejnovější Bluetooth, solidní výdrž či alespoň částečnou odolnost proti vlhkosti. Inu, něco za něco…

Niceboy Hive Beans

Sluchátka Hive Beans od Niceboy v našem výběru reprezentují peckovou konstrukci. To znamená, že hlavička sluchadla, kterou vkládáte do uší, je zakončena tvrdým plastem a mřížkou reproduktoru, nikoliv měkkým silikonovým nástavcem.

Hive Beans podporují Bluetooth 5.0, kodeky AAC a SBC, mají ovládání pomocí tlačítka na každém ze sluchátek a disponují též částečnou odolností IPx4. Výdrž baterie výrobce udává na 20 hodin i s nabíjecím pouzdrem. Každá pecka má 10mm měnič pro kvalitní reprodukci zvuku. Sluchátka jsou dostupná v bílé i černé barvě a to za necelých 800 Kč včetně DPH.

Niceboy Hive Beans

| Zdroj: Niceboy / Hive Beans press kit

Huawei FreeBuds SE

Čínský Huawei možná nepatří k tradičním výrobcům audiotechniky, ale to ani Niceboy. Na druhou stranu, Huawei má úspěch se svými kvalitními bezdrátovými sluchátky s cenou od 3 do 5 tisíc korun, a svůj um se snaží předvádět i v podstatně nižší cenové kategorii.

FreeBuds SE jsou už špuntová sluchátka s měkkými tvarovanými špunty. Oproti zmíněným Hive Beans nabízí modernější Bluetooth 5.2, dotykové ovládání či delší výdrž 24 hodin s nabíjecím pouzdrem. Je tu však stejný 10mm měnič, odolnost IPx4 a taktéž podpora kodeků AAC a SBC. Za FreeBuds SE v bílé či tyrkysové variantě zaplatíte bezmála 1000 Kč včetně DPH.

Huawei FreeBuds SE

| Zdroj: Huawei / Freebuds SE press kit

O2 Pods+

Poslední sluchátka hodná doporučení mohou trochu převyšovat cenový strop 1000 Kč, ale pouze za určitých okolností. Pokud máte tarif u operátora O2, můžete si zažádat o vánoční slevu a v tu ránu vás O2 Pods+ vyjdou na 500 Kč včetně DPH. A nutno uznat, že z našeho výběru jsou s touto cenou zdaleka nejvýhodnější.

O2 Pods+ seženete v černé, bílé i tmavě modré barevné variantě. Stejně jako v případě Huawei, i tady jde o špuntová bezdrátová sluchátka s ergonomickým silikonovým nástavcem. Za zmínku určitě stojí aktivní potlačení hluku (to ostatní nemají), až 28 hodin poslechu s nabíjecím pouzdrem a také český hlasový asistent oznamující změnu režimu – potlačení hluku, režim propustnosti a vypnuto.

O2 Pods+ Plus

| Zdroj: O2 / Pods+ press kit 

Zdroj: O2, Niceboy, Huawei


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud