Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Trojici nově představených zařízení Microsoft Surface doplňuje model Pro 9 5G: největší novinkou je čip SQ3

Jiří Palyza 14.10.2022

Microsoft tento týden uvedl nové modely v řadě svých zařízení Surface, a to včetně třetí generace tabletu s procesorem architektury ARM. Surface Pro 9 5G je nástupcem modelu Pro X.

A chtělo by se říci konečně. Surface Pro X byl uveden v roce 2019 a nově uvedený nástupce 9 Pro 5G obsahuje hned několik vylepšení. Mimo jiné jde i o první zařízení Microsoftu, které podporuje síť 5G s operačním systémem Windows.

Surface 9 Pro znamená konec samostatného produktu Pro X, který byl poháněn CPU architektury ARM od Microsoftu. Novou verzi lze pořídit buď s dvanáctou generací procesoru Intel Core či EVO, nebo ARM procesorem SQ3 s podporou 5G.

Oproti pracovním notebookům Laptop 5 Microsoft vybavil Surface 9 Pro 5G displejem formátu 13" s obnovovací frekvencí 120 Hz. Nabízí rozlišení 2880 x 1920 Px s kontrastním poměrem 1200:1. Poměr stran obrazovky je pro Surface typický čili 3:2.

Největší změnu oproti předchozímu modelu Pro X ale najdeme uvnitř zařízení: ve verzi ARM je jím čipová sada Microsoft SQ3. Technologie vychází ze Snapdragonu 8cx Gen 3, CPU je vybaven čtyřmi procesorovými jádry Cortex-X1 s frekvencí 3 GHz a čtyřmi jádry Cortex-A78 taktovanými na 2,4 GHz.

| Zdroj: YouTube/Highlights from Microsoft's October 2022 Event

Podle informací výrobce vydrží tablet vybavený SQ3 až 19 hodin běhu na akumulátor, zatímco intelovské systémy vydrží maximálně 15,5 hod. Ty jsou vybaveny 32GB pamětí LPDDR5 a 1TB úložištěm NVMe. Se svým okolím mohou komunikovat prostřednictvím čtyř rozhraní formátu Thunderbolt 4.

Oproti tomu modely s architekturou ARM si vystačí s 16GB pamětí LPDDR4x a maximálně 512GB NVMe úložištěm. Propojení zajišťují USB-C porty.

Zdroj: MicrosoftNotebookcheck


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud