Přejít k hlavnímu obsahu

Zažijte svobodu s Firefoxem

redakce 17.03.2023

S každou další změnou se z Chromu stává stále větší vysavač vašich osobních dat a informací o návycích při práci na webu

Chip 04/2023:  Zdá se, že válka prohlížečů, která kdysi začala soubojem mezi aplikacemi Netscape Navigator a Internet Explorer, je prozatím opět rozhodnuta. A vítězem je prohlížeč Chrome od Googlu, který dnes dominuje na domácích počítačích i v mobilních zařízeních. Google využívá své tržní síly tím, že předinstalovává Chrome do chytrých telefonů se systémem Android. Firefox to ale nevzdává a neustále se vyvíjí a zlepšuje, především pokud jde o ochranu soukromí a další šikovné funkce.

Ostatně, mnoho užitečných funkcí stejně vyvinula Mozilla a ostatní tvůrci webových prohlížečů je později okopírovali. Ať už je to jakkoli, nikdy není pozdě přejít na Firefox – už jen kvůli tomu, co tvůrce dvou hlavních prohlížečů motivuje. Zatímco obchodní model společnosti Google je založen na datech a reklamě, Mozilla je naopak nezisková organizace, která o naše soukromí určitě tolik neusiluje.

Pro všechny, kteří si cení svého soukromí a chtějí omezit vypnout sledování i reklamu na webu, je nejvyšší čas důkladně se podívat na Firefox. Jeho přednosti vám představíme v dubnovém Chipu, který je v prodeji už od 22. března.

Obsah: Všechna témata Chipu 04/2023


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud