Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Df: digitální jednooká zrcadlovka v retro stylu

Pavel Trousil 05.11.2013

Společnost Nikon uvedla fotoaparát Df, digitální jednookou zrcadlovku nové koncepce pro fotografování v klasickém stylu. Fotoaparát má podle výrobce design z období filmových fotoaparátů a technologie přejaté z nejmodernějších profesionálních modelů.

df-sl-50-1-8-se-top-nahled

Přístroj je vybaven stejným obrazovým snímačem jako vlajková loď zrcadlovek Nikon, model D4, a nabízí proto velký dynamický rozsah a citlivost k působení světla: jde o nejlehčí ze současných fotoaparátů Nikon formátu FX, který současně nabízí odolnou konstrukci a spolehlivý provoz.

Srdcem fotoaparátu Df je kromě snímače formátu FX s 16,2 milionu pixelů i systém zpracování obrazu EXPEED 3. Snímky se podle výrobce vyznačují věrnými, dobře nasycenými barvami a přirozenou prostorovou hloubkou, a to i při použití vysokých citlivostí ISO (až ISO 204 800). Fotoaparát se spouští za přibližně 0,14 s a zpoždění závěrky činí pouhých 0,052 s. Rychlé sériové snímání umožňuje pracovat frekvencí až 5,5 sn./s při použití formátu FX i DX. Závěrka je testována na 150 000 pracovních cyklů a nabízí nejkratší čas 1/4 000 s a synchronizační čas pro práci s bleskem 1/200 s.

df-sl-50-1-8-se-frt34l-nahled

Nikon Df nabízí vzhled kinofilmových jednookých zrcadlovek Nikon, ale je vytvořen tak, aby splnil požadavky moderních digitálních fotografů. Vroubkované mechanické voliče spojují komfort a spolehlivost nastavení. Voliče umožňují nezávisle nastavovat citlivost ISO, korekci expozice, expoziční režim a snímací režim a nabízejí přístup ke všem parametrům důležitým pro fotografování bez nutnosti použití menu fotoaparátu.

Fotoaparát Df posunuje svou koncentraci na klasickou fotografii o krok dále – je vybaven sklopnou páčkou propojení expozimetru a umožňuje tak nasazení a použití historických objektivů NIKKOR bez systému AI. Značka NIKKOR slaví v tomto roce 80. výročí svého založení. Až doposud však nebylo možné tyto objektivy snadno používat na moderních digitálních jednookých zrcadlovkách.

df-sl-back-nahled

Optický hledáček se skleněným pentagonálním hranolem zobrazuje 100 % obrazového pole při 0,7násobném zvětšení. Na fotoaparátu je i rozměrný 3,2“ LCD displej s 921 000 pixely, širokým pozorovacím úhlem a tvrzeným krycím sklem. Při fotografování v režimu živého náhledu lze jako kompoziční pomůcku zobrazit pomocné linky pro obrazové pole s poměrem stran 1 : 1 nebo 16 : 9 a automatické zaostřování s detekcí kontrastu vykazuje vyšší operativnost, přesnost a rychlost.

Menu obsahuje různé užitečné funkce včetně korekce efektu červených očí a vyvážení barev, zpracování snímků RAW a změny velikosti snímků. Filtrové efekty zahrnují možnosti Skylight filtr, Oteplující filtr, Filtr zesilující barvu, Filtr typu hvězda či Změkčovací filtr. Možnosti rychlého vylepšení zahrnují funkce Korekce zkreslení, Korekce perspektivy, Vyrovnání a Rybí oko.

Fotoaparát se bude prodávat v setu se základním objektivem AF-S 50mm f/1,8 Special Edition za 71 990 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme