Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Google vyslyšel přání uživatelů: nová funkce pro Android už je připravena, bude ale i v ostré verzi?

Jiří Palyza 22.03.2023

Uživatelé si budou moci nastavit různé úrovně hlasitosti pro různá oznámení. Alespoň tomu nasvědčují novinky v druhé vývojářské verzi Androidu 14.

Kapitoly článku

Podle nejnovějších poznatků výzkumníků ze serveru Android Police by měla jít v nové verzi Androidu 14 separátně nastavit hlasitost vyzvánění a oznámení. V nové verzi Developer Preview 2 tím Google vrací do rukou uživatelů možnost rozhodnout se, zda budou chtít zvlášť upozorňovat na tyto různé typy aktivit.

Pokud například čekáte důležitý hovor, ale nechcete být rušeni oznámeními z komunikátoru, bude to opět možné. Naopak příchozí hovory půjde ztišit, ale upozornění, která budou pro uživatele mnohem důležitější, například novinky z oblasti sportu, půjde nastavit na vyšší hlasitost.

Android 14 beta: někteří výrobci androidových zařízení měli předstih

| Zdroj: YouTube/In Depth Tech Reviews, "Android 14 Developer Preview 2: Hidden Features (Follow-up)"

Beta verze Androidu 14 dává uživatelům jistou naději. Zatím ale není jasné, zda bude tato funkce k dispozici i ve finální verzi. Google může jednotlivým uživatelům funkce povolit prostřednictvím vzdálené konfigurace, a to aby je mohl prověřit pomocí A/B testování.

Google ale není první, kdo tuto funkci zavádí. Někteří výrobci ze světa Androidu, např. Samsung, už u svých modelů Galaxy oddělené nastavení hlasitosti pro vyzvánění a oznámení zavedli dávno.

Proč ale tuto funkci nezískali všichni uživatelé Androidu? Výrobci mají možnost do operačního systému vlastní uživatelské rozhraní, a tím zavést i vlastní funkce. Mnoho z nich přistupuje k vlastním nastavení a ne všichni uvedenou funkci implementovali podobně, jako Samsung.

Zdroj: Android Police


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud