Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Microsoft tlačí na větší používání účtu: další aktualizace Windows 11 pravděpodobně přinese větší nepříjemnosti

Jiří Palyza 10.05.2022

Podle aktuálních informací se Microsoft chystá v příští verzi Windows 11 opět zpřísnit požadavky na účet Microsoft. To se nemusí mnoha uživatelům líbit.

Microsoft zřejmě chce přimět více uživatelů, aby ve Windows 11 používali účet Microsoft. Podle informací serveru Windows Latest bude u aktualizace Windows 11 22H2 pro instalaci účet povinný i ve verzi Pro.

Až doposud tato povinnost byla pouze ve verzi Windows 11 Home. Po instalaci Windows 11 do počítače se také automaticky nastaví služba OneDrive. Uživatelská data a některá nastavení se pak do cloudu synchronizují.

Aktualizace Windows 11: Microsoft zpřísňuje povinnost používat účet

microsoftaccount

Povinnost používat Microsoft účet pro provoz systému bude pravděpodobně trnem v oku mnoha uživatelů Windows 10 a 11. | Zdroj: Sunrise King /Unsplash

Pro instalaci systému Windows bude pravděpodobně nutné také aktivní připojení k internetu. Ve verzi Windows 10 Pro 22616 je Microsoft účet a funkční připojení také povinné, ale pouze v případě, že si nastavíte osobní účet. To ale neplatí pro pracovní a školní účty.

V tuto chvíli stále existuje možnost vše obejít zadáním fiktivního Microsoft účtu a hesla. Přestože se uživatelům zobrazí chybová zpráva, mohou kliknutím na tlačítko "Pokračovat" nastavit místní účet bez účtu Microsoftu.

Microsoft ale není sám, kdo razí trend používání účtů. Podobný postup volí i Google, který vždy nutí uživatele, aby si pro používání služeb Play na androidových zařízeních zřídili Google účet. Ve světě Apple tento proces sice není povinný a iPhone lze nastavit i bez vytvoření Apple ID, ale některé aplikace nebo služby, například App Store, nemusí fungovat správně. 

Z výhod nastavení Windows s pomocí Microsoft účtu mohou těžit uživatelé, kteří už do produktů Microsoftu hodně investovali. Budou moci snadněji přistupovat ke službám celého ekosystému, do kterého patří Xbox, Váš telefon, OneDrive, nebo synchronizovat obsah na různých zařízeních.

Zdroj: Windows Latest


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud