Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Mnoho lidí tuto funci Androidu vůbec nezná, a to už je v systému řádku let – proč ji nevyužíváte

Jiří Palyza 29.05.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

Jednu z velmi praktických funkcí Androidu spousta uživatelů zcela ignoruje. Přitom v každodenním životě může být docela užitečná.

Oznamovací kanály v systému Android stále nezná přibližně polovina všech uživatelů. Pomocí těchto kanálů si mohou majitelé zařízení s Androidem nastavit, která oznámení aplikací mohou být rušivá nebo je naopak chtějí zobrazovat. Nedůležitá oznámení tak lze snadno omezit a do budoucna už nebudou obtěžovat.

Přibližně polovina uživatelů systému Android stále nezná kanály pro oznámení, které už jsou v systému k dispozici delší dobu

Nastavení Oznamovacích kanálů v Androidu
Uživatelé systému Android si mohou oznámení aplikací přizpůsobit pomocí oznamovacích kanálů.
Zdroj: Adroid Authority

Podle průzkumu serveru Android Authority, kterého se zúčastnilo více než 5 300 uživatelů, 43,6 % z nich nevědělo, že kanály pro oznámení vůbec existují a k čemu slouží. Na druhou stranu 40,2 procenta respondentů uvedlo, že je používá a souhlasilo s tím, že  by měl podobný systém zavést i konkurenční Apple do svého iOS.

Kanály oznámení byly zavedeny v roce 2017 spolu s uvedením systému Android 8.0 Oreo. Uživatelé k nim mají přístup prostřednictvím Nastavení svého zařízení se systémem Android.

Mohlo by vás zajímat

Aplikace rozdělují svá oznámení do různých kanálů, které mohou uživatelé aktivovat nebo deaktivovat podle svého přání. Například YouTube nabízí kanály, jako jsou Odběry, Živé přenosy, Komentáře a odpovědi, a také Doporučení videí.

Uživatelé si mohou aktivací příslušných kanálů vybrat, která oznámení chtějí dostávat. Pokud si nepřejete dostávat oznámení pro určité typy obsahu, můžete si příslušné kanály deaktivovat.

Zdroj: Android Authority


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud