Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Nastavte automatické zálohování kontaktů vašeho smartphonu

Pavel Trousil 25.02.2018

Kontakty uložené v chytrém telefonu mají často pro majitele velkou cenu. Proto byste měli dbát na jejich pravidelné zálohování, abyste o ně nepřišli v případě ztráty, odcizení nebo zničení telefonu.

Kontakty můžete zálohovat prostřednictvím aplikace, kterou většina výrobců pro své telefony poskytuje, případně prostřednictvím aplikace třetích stran, ale pohodlnější je využít synchronizace kontaktů, kterou nabízí přímo operační systém. Vytvořte si na Googlu účet a zaškrtněte v telefonu synchronizaci kontaktů přes »Nastavení | Účty | Google | Synchronizace aplikace Kontakty«.

zalohovani-nahled

Veškeré kontakty se pak budou automaticky synchronizovat s účtem Googlu. Pokud o telefon přijdete, stačí si pořídit nový, přihlásit se pod stejným uživatelským jménem a heslem a do telefonu se vám z účtu zkopírují veškeré vaše kontakty, případně i další údaje.

kontakty1

Využijte toho, že máte kontakty uložené v cloudu. Můžete je pak totiž snadno spravovat na PC. Přihlašte se ke svému účtu a otevřete si Gmail. Vlevo nahoře klikněte na malou šipku vedle »Gmail« a vyberte »Kontakty«, případně ve vyhledávači zadejte adresu contacts.google.com. Své kontakty pak můžete upravovat, mazat, přidávat, ale nástroj vám pomůže i s vyhledáním duplicitních kontaktů a s jejich slučováním. Stačí vlevo v nabídce vybrat »Duplicitní kontakty«.

kontakty2


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud