Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nová konzole kompatibilní s ovládáním „Kinect“

redakce 28.06.2010

Na herním veletrhu E3 představila společnost Microsoft novou verzi herní konzole Xbox 360. Inovovaný model obsahuje celou řadu technických vylepšení, která jsou ukryta ve zmenšeném designu v lesklé černé barvě.

Uživatelé nové verze konzole Xbox 360 se mohou těšit na 250GB pevný disk pro ukládání her a vestavěný bezdrátový adaptér Wi-Fi. Konzole má nyní 5 USB vstupů a optický zvukový výstup pro kvalitnější zážitek z hraní. Díky nižší spotřebě také výrazně poklesla hlučnost při plném zatížení.
Nová konzole bude v České republice k dispozici již 16. července a její cena bude stejná jako stávající verze Elite, kterou je možné v obchodech zakoupit za doporučenou maloobchodní cenu 6 990 Kč.
Xbox 360 je také kompatibilní s připravovaným pohybovým senzorem Kinect (dříve „Project Natal“), který bude v České republice uveden v listopadu 2010. Tato revoluční technologie snímá pomocí kamer veškeré pohyby uživatele a umožňuje tak systém ovládat celým tělem. V době uvedení senzoru Kinect bude k dispozici 15 her, které plně využívají možností nové technologie.
Mezi nimi nebude chybět například:

  • Kinect Joy Ride - simuluje adrenalinové závody na motokárách,
  • Your Shape: Fitness Evolved je titul určený pro posilování a relaxaci v pohodlí domova,
  • Kinect Sports hráče zavede na atletický ovál mezi běžce nebo fotbalisty,
  • Dance Central promění obývací pokoj v taneční parket s pestrou paletou diskotékových hitů.


Na podzim bude také spuštěna komunitní služba pro hráče Xbox Live. Uživatelé v České republice tak budou moci poprvé oficiálně změřit síly s jinými hráči po celém světě ve svých oblíbených multiplayerových titulech. Více informací naleznete na www.xbox.cz


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud