Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Odesílá iPhone informace o hovorech?

redakce 22.11.2016

Zajímavou informaci o chování iPhonů zveřejnili bezpečnostní experti ze společnosti Elcomsoft. A jde o soukromí uživatelů.

V posledních letech si společnost Apple pracně buduje pověst firmy, které záleží na soukromí a bezpečnosti svých zákazníků a tuto pověst zdůraznilo i nedávné oficiální odmítání odemčení telefonu teroristy. Jak se ale zdá, nemusí zde být vše zcela ideální. Před několika dny společnost Elcomsoft zveřejnila informaci, že Apple (respektive jeho cloudová synchronizační služba) tajně na servery společnosti ukládá historii volání svých uživatelů a toto chování není možné nijak vypnout. Podle vyjádření Elcomsoft iPhone a iPad automaticky sbírají důvěrné informace, včetně seznamu hovorů, telefonních čísel, délky hovoru nebo dokonce zmeškaných hovorů. Pokud vlastníte, přístroj automaticky sbírá a předává -, FaceTime hovory - pro iCloud, pokud je povolen. iPhone prý navíc také posílá informace shromážděné z aplikací třetích stran, které používají VoIP služby, včetně WhatsApp, Skype, Viberu a Facebook Messengeru.

Podrobnější informace najdete na webu TheHackerNews na http://thehackernews.com/2016/11/icloud-backup.html nebo přímo na stránkách společnosti Elcomsoft na https://blog.elcomsoft.com/2016/11/iphone-user-your-calls-go-to-icloud/


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud