Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

První celovečerní film pro VR

Pavel Trousil 24.08.2018

Světově první celovečerní film pro VR od Vive Studios posouvá hranice kinematografické tvorby. Snímek od producentů Joela Bretona, Enza Sisty a Rodriga Cerqueira bude mít premiéru na nezávislém festivalu Raindance Film Festival.

Společnost Vive Studios představila první celovečerní snímek pro VR 7 Miracles. Film vznikl ve spolupráci Panogramma a Film Production Consultants a produkce se ujali Joel Breton a Enzo SIsty, kteří mají na svém kontě kasovní trháky jako Avengers: Age of Ultron, Umučení Krista, nebo Piráti z Karibiku. 7 Miracles si svou premiéru odbude 3. října během 26. ročníku filmového festivalu Raindance Film Festival. Tam se bude také ucházet o cenu Grand Jury: Best Immersive Story za nejvíce strhující příběh. Film 7 Miracles bude dostupný pro všechny VR headsety závěrem roku 2018.

7miracles-01-nahled

Příběh 7 Miracles se věnuje sedmi zázrakům Ježíše Krista z evangelia podle Jana. Sedmidílný VR zážitek pohltí diváky v kulisách biblického příběhu záběry, které vznikaly pomocí fotogrammetrie a volumetrického snímání. Tyto technologie zajistily perfektně ostré 8K záběry i trojrozměrné 3D scény.

dlsttsuuwae6mvf-nahled

Jsme nadšení, že můžeme posunout hranice vyprávění příběhů ve virtuální realitě díky snímku 7 Miracles“ sdělil Joel Breton, GM ve společnost Vive Studios. “Práce na tomto projektu byla pro mě i pro můj tým skvělou zkušeností. Tato nová kinematografická VR technologie nám dala možnost vyprávět příběh tak, že se do něj divák skutečně vcítí,“ uvedl Enzo Sisti, výkonný producent filmu 7 Miracles.

Snímek 7 Miracles režíroval Rodrigo Cerqueira (Jesus VR: The Story of Christ) a spolurežíroval Marco Spagnoli(Hollywood Invasion, Hollywood on Tiber, Walt Disney and Italy – A Love Story). Producenty tohoto VR snímku jsou Enzo Sisti (Aquaman, Wonder Woman, Avengers: Age of Ultron, Umučení Krista), Joel Breton (Piráti z Karibiku, Unreal, Anno 1602, Terrarria) a Rodrigo Cerqueira. Snímek 7 Miracles se natáčel v Římě a v Mateře, kde se natáčely úspěšné snímky jako Umučení Krista a Ben Hur.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud