Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Tip: jak si nastavit speciální režim ve Windows – odemčení více než dvou set funkcí jedním kliknutím

Jiří Palyza 20.10.2022

Po aktualizaci na systém Windows 11 už mnoho funkcí není na stejném místě. Jejich hledání ale uživatele může brzy otrávit a brát zbytečný čas. Nápravu nabízí speciální režim, na který vývojáři nezapomněli. Je sice skrytý, ale aktivovat jde velmi jednoduše.

Kapitoly článku

Velmi užitečná složka v systémech Windows 10 a 11 se nazývá Master Control Panel a neoficiálně bývá také nazývána jako "božský režim".

Tato složka umožňuje přístup k přibližně dvěma stovkám užitečných funkcí systému Windows, které jsou shromážděny na jednom místě. Zbaví vás to nutnosti vyhledávání konkrétních funkcí v nabídkách Nastavení systému. Zpočátku je to ale trochu složitější, protože složku si musíte nejprve vytvořit.

Jak aktivovat Master Control Panel alias "božský mód"

Funguje to tak, že na ploše vytvoříte novou složku. Je nutné ji pojmenovat specifickým řetězcem objektu Windows.

Vypadá takto: .{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

Tečka před řetězcem a složené závorky jsou také jeho součástí.

Jakmile novou složku pojmenujete uvedeným názvem a potvrdíte klávesou Enter, změní se ikona z klasické souborové složky na ikonu systémového nastavení. A to je dobré znamení, protože to znamená, že všechno funguje.

Pokud pak složku normálně otevřete poklepáním myší, najdete v ní odkazy na nespočet praktických funkcí, které jsou přehledně seřazeny podle kategorií. Přímo zpřístupňují různá nastavení a funkce systému Windows.

Zdroj: BleepingComputer


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud