Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Tipy na Vánoce 2022: vybíráme nejlepší fitness náramek do 1000 Kč

Jakub Fišer 24.11.2022

S tím, jak elektronika prorůstá do našich životů, je velkým celospolečenským tématem také zdraví. Konkrétně to, jak nám může určitá elektronika pomoci žít lépe, žít zdravě. Ideální je začít u chytrého fitness náramku, který koupíte od pár stovek.

Kapitoly článku

 Ačkoliv ještě před pár lety bylo možné zakoupit nejprodávanější fitness náramek do 1000 Kč, všeobecné zdražování posunulo velké výrobce vysoko nad tuto hranici. I tak je ale bez debat, že i za tisícikorunu seženete kvalitní stroj na vaše zápěstí. Jaký fitness náramek vybrat?

Xiaomi Mi Band / Smart Band

Xiaomi je v ohledu fitness náramků tím nejpovolanějším. Má totiž na kontě úspěch se svou řadou Mi Band, po odebrání “Mi” jen Smart Band. Případné zájemce o to nejlepší hned zklamu – s cenou do 1000 Kč nekoupíte Smart Band 7, za ten si musíte připlatit zhruba 300 korun.

Pořídíte však Band 5, který umí i po letech zaujmout. Nabízí 1,1″ podlouhlý AMOLED panel s tvrzeným sklem, odolnost proti vodě 5ATM, bohatou výdrž až 14 dní a samozřejmě řadu klíčových sportovních funkcí. Band 5 umí počítat kroky, ušlou vzdálenost, spálené kalorie a samozřejmě i srdeční tep. Cena je velmi příjemná – 700 Kč včetně DPH.

| Zdroj: Xiaomi / YouTube

WowME ID151

Jde to ale ještě níž. Chytrý náramek s názvem ID151 od značky WowME je de facto absolutně základním strojem pro tento účel. Umí měřit tep, kvalitu spánku, při běhání či chůzi umí počítat i ušlou vzdálenost nebo nachozené kroky. Tělo je z plastu, zvládá ale odolnost proti vodě a prachu dle certifikace IP68.

Obrazovka náramku WowME je 0,96″ a jde o TFT LCD panel. Bez nabíjení vydrží zhruba týden, zaujme ale způsob nabíjení – přímo náramek vložíte do USB-A portu, po odpojení jedné části řemínku, kde se skrývá konektor. Cena je těžko odolatelných 200 Kč včetně DPH.

Huawei Band 7

Nejdražší zástupce na našem seznamu, ale zaslouženě. Náramek Huawei Band 7 je v mnohém lepší než zástupce od Xiaomi, nabízí totiž o dost větší 1,47″ displej typu AMOLED, stále solidní výdrž 14 dní a dokonce i zvýšenou odolnost proti vodě do 50 metrů (5ATM). Bohužel chybí GPS. Na druhou stranu ale rozhodně potěší Always-On zobrazení displeje či 96 tréninkových režimů. Cenovka přitom nemíří nijak vysoko, bezmála 900 Kč včetně DPH.

| Zdroj: Huawei Mobile / YouTube

Zdroj: Huawei, Xiaomi


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud