Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Už i IBM propouští tisíce zaměstnanců: vlna vyhazovů v technologickém průmyslu zatím nekončí

Josef Mika 27.01.2023

Propouštění v technologické branži nebere konce. Nyní oznámil také hardwarový a softwarový gigant IBM, že propouští řadu zaměstnanců. Proč vlastně?

Kapitoly článku

IT gigant IBM jako další těžká váha v technologickém průmyslu ruší několik tisíc pracovních míst. Podle finančního ředitele IBM Jamese Kavanaugha se to týká přibližně 3 900 pracovních míst, což představuje asi 1,5 % celosvětové pracovní síly, uvedla agentura Bloomberg. Současně budou údajně přijati noví zaměstnanci v růstových oblastech, oznámil.

Hromadné propouštění v IBM navzdory vykázanému zvýšenému zisku

IBM ve středu oznámila tržby za uplynulé čtvrtletí na úrovni předchozího roku ve výši 16,7 miliardy dolarů (asi 367 miliard korun). Příjmy tak mírně překonaly očekávání analytiků. Zisk mezitím vzrostl o 17 % na 2,9 miliardy dolarů. Po zveřejnění údajů klesla cena akcií v některých okamžicích v průběhu odpoledního obchodování přibližně o dvě procenta.

Generální ředitel IBM Arvind Krishna pracuje na silnějším propojení IT koncernu s cloudovým byznysem. Za celý loňský rok vzrostly příjmy z cloudových služeb o jedenáct procent na 22,4 miliardy dolarů.

Zdroj: Bloomberg


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud