Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Vyměňte si sami rozbitý displej u iPhonu 5

Pavel Trousil 09.07.2017

Přestože jsou displeje iPhonů chráněny sklem Gorilla Glass II, nejsou bohužel nezranitelné. Pokud pak chcete rozbitý displej opravit, můžete navštívit nejbližší autorizovaný servis Applu. Z ceny, kterou budete muset za výměnu zaplatit, ale asi moc nadšeni nebudete. 

Samozřejmě existují i alternativní servisní společnosti, které nabízejí výměnu za nižší ceny (například iDoc.eu), nejlevněji vás ale výměna vyjde, provedete-li si ji sami.

Než se do výměny pustíte, musíte si obstarat nejen náhradní displej, ale i potřebné nářadí. Na specializovaných webech pak koupíte všechno v jednom balíčku. Oblíbený je například server Fixxoo, kde zakoupíte jak kit na výměnu displeje, tak kit na výměnu baterie. Jsou dostupné i přes obchod Amazon. Například sadu pro výměnu displeje u Apple iPhonu 5 zakoupíte cca za 55 eur, tedy asi 1 500 Kč. Sada obsahuje dotykový displej, nářadí a také pokyny pro výměnu. Kromě jiného tedy v balíčku získáte šroubovák, malou přísavku, magnetickou kartu pro bezpečné ukládání šroubků (nikam se vám „nerozutečou“) a plastové páčidlo. Během nákupu věnujte pozornost barvě – opravný set je dodáván jak v černé, tak v bílé barvě. Postup, jak vyměnit displej na iPhonu, najdete na YouTube. Méně zkušeným uživatelům by měla výměna trvat asi 30 minut.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud